Hasiči zasahovali u požáru bytového domu, dvě osoby utrpěly popáleniny

Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru v bytovém domě v městské části Bohatice v Karlových Varech. Hořel zde byt v prvním podlaží budovy. Podle oznamovatelů požáru, zůstaly ve druhém patře osoby, které se nemohly dostat z hořícího pekla ven. Mezi nájemníky, které hasiči zachraňovali před plameny, byli i tři uprchlíci z válkou zmítané Ukrajiny.  

 

“V době příjezdu hasičů na místo události byli již z domu venku celkem čtyři osoby, z toho dvě popálené. Další čtyři osoby pak bylo vidět v okně druhého podlaží. Kvůli hustému kouři, který se rozšířil do celého objektu, nemohli lidé z druhého patra bezpečně odejít, hasiči je tak zachránili s použitím vyváděcích masek,” uvedl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal.

 

Zároveň začali s hašením požáru vybavení bytu, oheň se nikam dál rozšířit nestihl. Po likvidaci plamenů provedli hasiči odvětrání všech prostorů a kontrolovali místo požáru až do vychladnutí. Dvě popálené osoby skončily v péči záchranné služby. Pro další osoby začal zajišťovat náhradní ubytování majitel objektu. Tři ze zachráněných osob byli i ukrajinští uprchlíci, ti byli převezeni do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině, kde jim bylo poskytnuto zázemí a bude pro ně vybráno jiné ubytování. Příčina a výše škody je v šetření.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.