Podle prvních odhadů by do Karlovarského kraje mohlo přijít až šest tisíc uprchlíků

Do Karlovarského kraje by mohlo přijít asi 6 000 uprchlíků z Ruskem napadené Ukrajiny. Jde podle politiků o odhad přerozdělení uprchlíků mezi kraji. Podle hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka (za STAN) by pro velkou část z nich mohl kraj zajistit bydlení ve svých zařízeních, z nabídky města a obcí i v objektech, které uprchlíkům nabídly soukromé subjekty. V mnoha případech si pak zajistili uprchlíci bydlení sami. Řekl to dnes novinářům. Do Karlovarského kraje zatím přijelo z Ukrajiny asi 2 300 lidí. 

 

„Dosud jsme od 1. března ubytovali 500 lidí. Stávající disponibilní kapacita je zhruba na úrovni 1 200 lidí, ale není konečná, protože systém se stále plní. Zároveň řada ubytovacích zařízení jede mimo krajský systém, to znamená na přímou dohodu s lidmi, kteří tu měli nějaký kontakt a zázemí. Takže předpokládám, že to, co nás v Karlovarském kraji čeká, tedy asi 6 000 uprchlíků, budeme schopni z velké části pokrýt nabízenými kapacitami,“ uvedl Kulhánek.

 

Jedná se například o zprovoznění sanatoria Trocnov, které patří městu Karlovy Vary, jako další možnosti pro ubytování. Podle primátorky Karlových Varů Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) město začalo tuto možnost připravovat, například se dohodlo s prádelnou na zapůjčení povlečení. Pro zpřístupnění sanatoria, které je dnes nevyužívané a město ho chce prodat, bude podle primátorky nutné zajistit i personál, který by se v minimální míře o provoz staral.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.