Štafetový závod družstev se uskuteční v Perninku

V sobotu 12. 3. 2022 ožije sportovní areál Kolečko v Perninku tradiční akcí, kterou je štafetový závod družstev krušnohorských měst, obcí a spolků. Jedná se již o 13. ročník sportovního klání, které pořádají lyžařské kluby LK Pernink a LK Abertamy za podpory obce Pernink a Karlovarského kraje.

 

Přihlášky je možné podat nejpozději 9. 3. 2022 prostřednictvím formuláře, kde jsou uvedeny i další informace k závodu. Štafetový závod proběhne na okruhu Kolečka v délce 1 km, a to na základě aktuálních sněhových podmínek. Zúčastnit se mohou desetičlenná družstva, maximální počet je stanoven na 20 družstev. Povinné je dobové oblečení a výstroj  (dřevěné lyže, vázání řemínky, hole bambus vyrobené do roku 1945).

 

Součástí akce je také například soutěž v gastronomii – Gurmán štafeta, vyhlášena bude také soutěž o nejhezčího lyžníka a lyžnici dne. Chybět nebude ani křest knihy „Historie klasického lyžování v Krušných horách“ autora Jana Nováka. Na závěr dne vystoupí kapela Bůgr band. Moderátorem akce bude Radek Jirgl. Svoji účast přislíbili významné osobnosti sportovního i kulturního života, jako například Rudolf Höhnl, Josef Váňa, Lukáš Bauer, Ondřej Moravec, Jakub Kohák, Aleš Háma a další.

 

Registrace štafet se bude konat v čase 10 – 12 hod., ve 13:00 pak odstartuje štafetový závod družstev. Případné změny či zrušení závodu, v souvislosti se sněhovými podmínkami, zašle pořadatel do čtvrtka 10. 3. 2022.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.