Lidé od ledna využili 9531 slevových poukazů do lázní, projekt končí 31. března

Lidé od ledna podle informací na webu Kudyznudy.cz využili 9531 slevových poukazů do lázní, projekt skončí 31. března. K dispozici je stále přes 33.000 voucherů. Lázeňská zařízení jednají o spuštění další etapy podpory lázeňských pobytů ke konci letošního roku, sdělila dnes státní agentura CzechTourism. 

 

Poukaz na slevu 2000 korun při pobytu minimálně na šest nocí spojeném s alespoň pěti procedurami si od začátku roku podle CzechTourism stáhlo zhruba 30.000 lidí, uplatnit ho mají čas už jen do konce měsíce. Seznam lázní, které je přijímají, spolu s volnými kapacitami najdou na portálu Kudyznudy.cz. Voucher mohou využít lidé nad 18 let.

 

Svaz léčebných lázní ČR, který spolu se Sdružením lázeňských míst ČR nový projekt inicioval, ho považuje za úspěšný. „Zvláště podpora klientů v začátku roku je strašně důležitá, protože v tomto období bývá v lázních zpravidla nejslabší obsazenost. Vše navíc letos opětovně komplikovala pokračující pandemie covidu. Potenciál tohoto segmentu zdravotní dovolené je pro Českou republiku značný, a to jak v rámci stále kvalitnější nabídky pro české turisty, tak i pro široké spektrum potenciálních návštěvníků ze zahraničí,“ uvedl viceprezident svazu Martin Plachý.

 

Projekt navázal na program ministerstva pro místní rozvoj (MMR) COVID lázně, který fungoval od července 2020 do konce loňského roku. Stát tehdy na pobyt přidával 4000 korun, v současném projektu poukazy platí lázeňské provozy. „Lázeňská péče patří k nejpopulárnějším rekonvalescenčním aktivitám v post-covidové léčbě. Přesto si troufnu říct, že lázeňské slevové vouchery nalákaly do lázní úplně novou klientelu, například rodiny s dětmi,“ řekl ředitel CzechTourism Jan Herget.

 

Tuzemské lázně kvůli pandemii v roce 2020 evidovaly zhruba o dva miliony pobytů méně než v době před vypuknutím krize. Podobné to bylo loni. Před koronavirovou krizí přibližně čtvrtinu všech přenocování v ČR tvořilo podle Hergeta lázeňství.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.