Blokař Zajíček před hitem kola: Volejbal teď musí pomáhat dobré věci

Nebude to běžný volejbalový zápas. Kromě toho, že se v pondělí střetnou kandidáti ligové medaile, má dohrávka 21. kola české nejvyšší soutěže širší rozměr. Volejbalisté Kladna a Karlovarska nastoupí ve speciálních dresech, které pak kluby vydraží a výtěžkem z jejich prodeje podpoří ukrajinský lid vzdorující agresi okupantů. Ze sportovní hlediska půjde v pondělí mimo jiné o reprízu extraligového finále z roku 2018. „Ale to, že se utkají kvalitní celky z „top 3″, je v těchto dnech vedlejší,“ zdůraznil s ohledem na aktuální události blokař Karlovarska Adam Zajíček.

Strávil jste v kladenském klubu pět let, a tak se nabízí otázka: co pro vás střetnutí s tímto mužstvem znamená?
Už na první střetnutí proti Kladnu jsem se těšil, ale toto utkání bude ještě zajímavější, protože budeme hrát v kladenské sportovní hale, tak se spíš těším na atmosféru a fanoušky v hale, ve které jsem zažil nezapomenutelné zážitky. Tým má nové hráče, ale i přesto v Kladně zůstalo pár skvělých hráčů a hlavně kamarádů, takže se těším i na to, až si popovídáme.

V podzimním vzájemném utkání jste soupeře smetli 3:0 a ve dvou setech jste mu nepovolili ani patnáct bodů. Může to do odvety hrát nějakou roli?
Ten zápas se Kladnu nepovedl a nám naopak velmi, týmy se ještě tolik neznaly a nevěděly o sobě takřka nic. Teď je situace jiná, Kladno je na vlně a v domácí hale před televizními kamerami se budou chtít kluci předvést. Nečeká nás nic lehkého.

Kladenský tým má teď ale zvláštní motivaci, protože chce zuby nehty hájit třetí místo v extraligové tabulce.
Kladno má motivaci jako každý tým v extralize, musí se rvát a bojovat o každý bod, aby si tuto pozici udrželi, aby byla i pohoda před play off. Těch motivačních faktorů je na straně Kladna spousta. Uvidíme, jak se s tím Kladno popasuje.

V čem by mělo mít Karlovarsko v zápase převahu?
Možná bychom měli mít větší převahu v obraně na síti a následném dohrání těchto situací, ale to vše bude záležet na našem podání, jestli se nám bude dařit.

Co by mělo v pondělí večer přilákat volejbalového příznivce do kladenské sportovní haly?
Volejbalové fanoušky by měla přilákat hlavně pomoc na dobrou věc spojená s válkou na Ukrajině. Už ten večer se budou dražit kladenské dresy, a jak znám Milana Fortuníka (trenér Kladna) a jeho dceru Annu, určitě budou mít vymyšlené i něco stranou. To, že se utkají kvalitní celky z „top 3″, je v těchto dnech vedlejší.

Aleš Bedlík
Aleš Bedlík

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.