Ideální podmínky nejen pro lyžování nabízí areály v Krušných horách

V zimních střediscích v Karlovarském kraji jsou díky mrazům a slunečnému počasí v posledních dnech ideální podmínky pro zimní sporty. V provozu jsou téměř všechny areály v západní části Krušných hor i ve Slavkovském lese. Upravují se i tratě pro běžkaře, hlavně v okolí Božího Daru a Bublavy. 

 

V největším skiareálu v Krušných horách – na Klínovci – je otevřeno 27 z 32 sjezdovek v délce 26 kilometrů a 16 z 18 lanovek a vleků. Na svazích leží až 100 centimetrů umělého a přírodního sněhu. Skiareál nabízí také večerní lyžování. „Celý tento týden se u nás nese ve znamení luxusního slunečného počasí. Doporučujeme zaparkovat na jednom z našich bezplatných parkovišť u lanovek Dámská v Loučné pod Klínovcem nebo Prima Express v Jáchymově a nechat se pohodlně vyvézt na vrchol,“ uvedl areál na webu.

 

Klínovec celý tento týden z každého denního a vícedenního skipasu daruje 20 korun na humanitární pomoc Ukrajině, konkrétně organizaci Červený kříž. „Před začátkem této sezony bylo naší hlavní obavou, abychom dokázali vydělat dostatek peněz na splacení úvěrů, které se nám nahromadily po minulé covidové sezoně. V hlavách jsme měli jen možný boj s covidem. Nečekaná ruská agrese nám ovšem ukázala, že v Evropě je stále možný i boj opravdový,“ stojí na webu areálu.

 

V západní části Krušných hor se dále lyžuje na Plešivci, Bublavě, Božím Daru či v Potůčkách. Lyžaři mohou využít upravené sjezdovky také v zimním areálu v Mariánských Lázních ve Slavkovském lese. Níže položený skiareál v Aši je mimo provoz.

 

Společnost První Krušnohorská, která se stará o údržbu 250 kilometrů tratí Krušnohorské lyžařské magistrály, upravila lyžařské trasy v okolí Božího Daru, a to na okruhu Karlova běhu, Schuppenberské a Bučinské cesty a magistrály z Jelení dále na Bublavu a trasy Rolava – Chaloupky/Chaloupecké parkoviště – Jelení. „Během středečního dopoledne byly klínoveckou rolbou upraveny trasy mezi Loučnou, Halží a Suchou a z Loučné k Božímu Daru. Po opravě závady na abertamské rolbě je na čtvrteční odpoledne plánovaná úprava magistrály u Božího Daru a bruslicího okruhu okolo Špičáku,“ uvedla společnost.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.