Skatepark v Sokolově má novou rampu

Sokolovský skatepark v areálu Baník je zase o něco lepší. Jeho návštěvníci tady mají k dispozici nový betonový prvek, který je určen především pro mladší a začínající „skejťáky“. Jedná se o rampu od společnosti VEMTO CZ se dvěma šikmými a jedním obloukovým nájezdem. Nový prvek umístěn vedle hokejové tréninkové střelnice. 

Rampa je vysoká 60 centimetrů a její stěna, která je bez nájezdu, je opatřena zábradlím. Prvek skateparkového hřiště odpovídá bezpečnostním normám. Za pořízení a instalování rampy zaplatilo město zhruba 170 000 korun. V loňském roce se skatepark dočkal nového osvětlení, které nechala radnice instalovat za více než 164 000c korun. Reflektory jsou složeny z LED svítidel umístěných na dvou sloupech nad skateparkem vždy po dvou kusech ve výšce osm metrů, aby bylo zajištěno co nejlepší osvětlení celé plochy. Světla jsou obsluhována podle potřeby pomocí dálkového ovládání. Městská společnost SOTES rovně opravovala rampu, která už nevyhovovala pro dané účely. V její konstrukci byly například nahrazeny vysloužilé fošny za zcela nové.

Skatepark v současné podobě byl otevřen v červenci roku 2015. Přišel asi na čtyři miliony korun a město na něj získalo dotaci z Evropské unie ve výši 85 procent z celkových nákladů. Sokolovský skatepark není pouze pro zkušené „skejťáky“. Překážky jsou nastaveny tak, aby se na nich co nejvíce naučili i začátečníci.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.