Centrum pomoci uprchlíkům z Ukrajiny vznikne v KV Aréně

Město Karlovy Vary poskytne část KV Areny pro potřeby zřízení krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině. Zřízení centra bylo předmětem jednání Zastupitelstva Karlovarského kraje.  

Město dá kraji k dispozici prostory, kde doposud funguje očkovací centrum, jehož činnost byla v pondělí 28. února v 18 hodin ukončena. „Jsme v intenzivním jednání zejména se zástupci Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje a řešíme detaily rozmístění potřebné infrastruktury a vybavení v areálu naší multifunkční arény. Předpokladem je, že centrum bude fungovat jako kontaktní a asistenční místo pro uprchlické rodiny z Ukrajiny, které dorazí do Karlových Varů,“ upřesňuje primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Hlavní zázemí bude na místě stávajícího očkovacího centra, tedy v bezbariérových prostorách v zázemí sportovní haly, které je přístupné od silnice na Západní ulici. Komplexní odbavení uprchlických rodin budou zajišťovat zejména složky Policie ČR a celní správy. Půjde zejména o registraci, lustraci, případně identifikaci osob bez dokladů. Na kontaktním místě bude s klienty řešeno rovněž zdravotní pojištění a ubytování.

 

„Pro potřeby kontaktního místa bude vyčleněna i část venkovních prostor areálu KV Areny. U technického vjezdu do multifunkční haly, v místě parkoviště pro autobusy, plánuje Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje nainstalovat čtyři rozměrné nafukovací stany jako rezervní kapacitu pro možné další využití. Jedná se o dočasné řešení, prozatím jsme domluveni na poskytnutí našich prostor do konce května,“ dodává 1. náměstek primátorky Tomáš Trtek.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.