Základní školu v Truhlářské ulici se dočká potřebné rekonstrukce

Karlovy Vary zateplí základní školu v Truhlářské ulici. Jde o jednu z posledních městských škol, kde se ještě zateplení a zlepšení energetické náročnosti neprovedlo. Celkové náklady na stavební úpravy mají být zhruba 18 milionů korun bez DPH. Hlavní část prací chce město směřovat na letní, prázdninové měsíce. 

„Je to jedna z posledních škol, která ještě nemá zateplení a výměnu oken. Žádali jsme o dotace, které ale byly vázané na rekuperaci tepla. Je to zakázka za 18 milionů, která se bude dělat hlavně během prázdnin,“ uvedl Bursík. „Děláme to ale nakonec bez dotací, protože rekuperace by byla příliš drahá. Tudíž to děláme z vlastních zdrojů,“ dodal primátorčin náměstek Petr Bursík (ODS).
Stavbaři na škole zateplí vnější plášť budovy a vymění okna. Práce by měly začít v červnu a skončit do konce října.

Základní a mateřské školy v Karlových Varech už v posledních letech byly zatepleny. Výjimkou je základní škola Dukelských hrdinů. Ta ale stojí v městské památkové zóně a zásadní stavební úpravy by tam byly velmi komplikované. Město tak alespoň vyměnilo ve škole okna. Budova také prošla modernizací vnitřních rozvodů.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.