Karlovarští celníci zajistili v rámci celostátní akce „JEZERO“ zboží v hodnotě téměř 24 milionů korun.

Realizováno bylo 15 kontrol, při nichž příslušníci odboru dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj v součinnosti kolegů z dalších celních úřadů a 3 psovodů z Pardubického kraje, zajistili téměř 7 000 kusů/párů textilních a galanterních výrobků, obuvi i hodinek důvodně podezřelých z porušení některých práv duševního vlastnictví. Obchodníci v prostorách před stánky i v nich nabízeli zboží jako originály světoznámých značek, jehož hodnota by v případě originálních výrobků činila bezmála 24 milionů korun.

 

V jednom ze stánků celníci našli v jeho zadní části malý sklad, který nestačili stánkaři před příjezdem celníků zamknout. Z tohoto nenápadného skladu vedl žebřík do půdního prostoru, jež také sloužil jako utajený sklad a byl napěchován zbožím vykazujícím známky porušení práv duševního vlastnictví.

 

Dále celníci během kontrol na tržnicích zadrželi téměř 6 000 kusů neznačených tabákových výrobků v hodnotě téměř 40 tisíc korun, s únikem na spotřební dani bezmála 30 tisíc korun a 980 ks cigaret značených nesprávným způsobem, s tabákovou nálepkou se sazbou daně „Z“. Ke změně sazby spotřební daně tabákových výrobků došlo již začátkem února loňského roku a na základě této změny nelze po 30. 4. 2021 prodávat nebo skladovat cigarety s předchozí sazbou. Tato změna se promítla také do značení tabákových nálepek, pro předchozí období platilo písmeno „Z“, nově platí písmeno “F“. Tato porušení subjektu budou celníci dále řešit ve správním a daňovém řízení. Neznačené tabákové výrobky budou pod celním dohledem zničeny.

 

Přestože stánkařům hrozí zajištění zboží, opakovaně ho nabízejí. Zajištěné výrobky skončily ve skladu celního úřadu. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, budou případy předány právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj a zboží bude zlikvidováno.

 

Od začátku letošního roku zajistili karlovarští celníci při kontrolách v regionu bezmála 8 tisíc kusů zboží, jež porušovalo práva duševního vlastnictví, v hodnotě přesahující 25 milionů korun. Celníci budou v kontrolách nejen tržnic pokračovat i nadále.

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.