V Karlovarském kraji hrozí, že na jednání zastupitelstva nebudou chodit všichni zastupitelé

Velmi nebezpečný precedent odhlasovala vládní koalice v Karlovarském kraji, když umožnila on-line účast svých členů na jednání zastupitelstva. V krajním případě to může znamenat, že členové vládnoucí koalice nepřijdou osobně na jednání zastupitelstva a pouze se ze závažných pracovních důvodů, jak si koalice schválila, přihlásí on- line. 

„Nikdy bych nevěřila, že něco takového mohou zastupitelé schválit, je to naprosto proti zastupitelské demokracii, “ vysvětluje místopředsedkyně Poslanecké sněmovny a opoziční zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

„Za nově nastavených podmínek se ale zastupitel nemusí vůbec na jednání obtěžovat chodit. Prostě se přihlásí on-line a odmává to, co mu hejtman a jeho radní nadiktují. K tomuto zneužití již jednou došlo, když jsme svolali mimořádnou schůzi, tak někteří zastupitelé vůbec nepřišli, přihlásili se on-line a pak pouze řekli, jsme proti programu,” dodala Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

V případě, že má takový zastupitel nějakou krajskou funkci, cinknou mu na účtu peníze a de facto ho čtyři roky na krajském zastupitelstvu nemusí nikdo vidět. Jako výsměch opozici vnímá možnost přihlásit se na jednání zastupitelstva on-line i primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová. Ta poukazuje na průběh hlasování, kde je nutná většina. V Karlovarském kraji je to v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu třiadvacet lidí.  A ti se museli doposud osobně sejít, vyslechnout si připomínky, náměty a názory opozice a poté hlasovat.

„Nově ale stačí si sednout k počítači, všechny protinázory a protinávrhy ignorovat, pracovat na jiných věcech a pak párkrát říci – souhlasím nebo naopak nesouhlasím. A toto má být role krajského zastupitele. To snad ani nemůže hejtman Kulhánek a další členové vládnoucí koalice myslet vážně,“ nešetří kritikou primátorka.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.