Energetici dál hrají o předkolo, do Varů přijede Mladá Boleslav

Po dvou venkovních neúspěších se karlovarští hokejisté vrací na domácí led. Soupeřem jim bude tým Mladé Boleslavi a v utkání nepůjde o málo. Energetici bojují o postup do předkola play-off, v případě výhry by se navíc soupeři přiblížili na rozdíl tří bodů a ještě více zdramatizovali boj v závěrečných kolech základní části. Páteční duel začíná v KV Areně v 17:30 a jste na něj srdečně zváni.
Kde utkání sledovat: Textový přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal

ZPĚT NA TRIBUNY!

Na tribunách KV Areny se již může objevit více než pouhých 1000 fanoušků. Na základě vládního rozhodnutí mohou kluby nově zaplnit své stadiony z více než 50 procent. V praxi to znamená, že na domácí zápasy Energie se již dostanou všichni fanoušci, kteří vlastní permanentní vstupenku nebo si zakoupí lístek na utkání!

Předprodej vstupenek na zápas s Pardubicemi i další utkání již probíhá online na www.ticketportal.cz, lístky rovněž zakoupíte i na pokladnách KV Areny v den zápasu, a to od 16:00.

Fanoušci se také při vstupu do KV Areny nově již nemusí prokazovat potvrzením o bezinfekčnosti, duel tak mohou navštívit bez nutnosti očkování proti nemoci Covid-19 či negativního testu. Nadále však platí, že na utkání mohou být přítomné pouze osoby, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19. Po vstupu do KV Areny je povinné zakrývat si dýchací cesty respirátorem třídy FFP2/KN95.

O SOUPEŘI

Na dvě části by se dala rozdělit sezona mladoboleslavských hokejistů. V té úvodní se Středočechům dařilo a na podzim se na chvíli podívali i na samotný vrchol extraligové tabulky, ta druhá však zelenobílým vychází již daleko méně. Především v novém roce 2022 se svěřencům trenéra Radima Rulíka nedaří podle představ a s výsledkovým útlumem přišel i propad tabulkou až na aktuální devátou příčku se ziskem 69 bodů, na Energii tak mají náskok šesti bodů a účast v předkole ještě nemají zdaleka jistou. I s ohledem na aktuální formu, kdy v únoru z devíti zápasů vyhráli jediný.

Boleslavští byli součástí i lednové výměny se Zlínem. Do města Škodovek se vrátil z Baťova města útočník Oscar Flynn, společně s ním dorazil i karlovarským fanouškům dobře známý obránce Tomáš Hanousek. Opačným směrem pak zamířil forvard Valentin Claireauxspolečně s bekem Petrem Šidlíkem. Ten nejprve avizoval konec kariéry, nakonec však sezonu dohraje na Slovensku v Žilině. Nejzajímavější transfer ale přišel v poslední lednový den, kdy mužstvo z lavičky nečekaně opustil jeden z trenérů Pavel Patera.

Ofenzivu Mladé Boleslavi táhne v letošní sezoně Pavel Kousal s 35 body (15+20), který však týmu v posledním utkání chyběl, následovaný Ondřejem Najmanem (26) a Jakubem Kotalou(23). O brankoviště se pak rovnoměrně dělí Gašper Krošelj a Jan Růžička, kteří shodně nastoupili do 28 utkání.

Středočechům v posledním utkání kromě Kousal chyběl také zkušený bek Martin Ševc, stejně jako další zkušení forvardi Tomáš Pospíšil a Jan Eberle. V sestavě v utkání proti Hradci nefiguroval ani Miloš Kelemen, který se Slovenskem vybojoval bronz na olympiádě v Pekingu, nicméně on by do duelu s Energií již zasáhnout mohl.

Z KABINY ENERGIE

Energetici po parádním nedělním vítězném zápase s Pardubicemi na venkovním tripu neuspěli. Se zápasem a více než pětisetkilometrovou cestou prohráli vysoko 0:7 v Třinci, na únavu se však nevymlouvali. Nad jejich síly pak byli ve středu i liberečtí bílí tygři. Tuhý boj o předkolo tak pro energetiky dál pokračuje, třináctý Litvínov na ně ztrácí jediný bod. V pátek tak proti Boleslavi mají další šanci si v honbě o vyřazovací boje polepšit a navíc stáhnout manko na soupeře na deváté příčce na pouhé tři body. To ovšem pouze v případě tříbodového vítězství.

Sestavu Karlovarských v posledních utkáních decimují zranění. K dlouhodobě zraněným útočníkům Flekovi s Redlichem na marodku usedli i obránci Tomáš Havlín a naposledy také Ondřej Dlapa. Šanci v týmu tak dostal nadějný junior Vítek Benda.

Zdroj: hokejkv.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.