Zástupci Klubu českých turistů představili své plány pro letošní rok v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj velmi úzce spolupracuje s Klubem českých turistů (KČT), který se stará o značení tras na území regionu. Také v letošním roce má klub připravený plán, jenž obsahuje například značení či jeho úpravy na 660 kilometrech tras. Na tyto aktivity přispívá kraj Klubu českých turistů každoročně částkou 200 tisíc korun. 

 

V rozpočtu kraje je alokována i částka 300 tisíc korun. Ta bude využita na rozvoj pěší Hřebenové trasy Krušných hor, Klub českých turistů plánuje její osazení informačními tabulemi.

 

KČT představil zásadní akce v Karlovarském kraji, které se uskuteční v letošním roce. Mezi ně patří například 24. ročník pochodu Májovým Chebskem, jehož součástí je také Světový den chůze. Na pochod se mohou turisté těšit v termínu 6. – 8. 5. 2022. Připraveny budou trasy pro pěší v délce 5 – 50 a 100 km, pro cyklisty 30 – 110 km.

 

Turisté by si do svých deníků měli zaznamenat termín 11. 6. 2022, kdy se uskuteční 46. ročník pochodu Z Bečova za minerálními prameny. Účastníci si mohou vybrat z tras ve vzdálenosti 5, 15, 25, 35 a 50 km, pěší s kočárky 5 km, cyklisté pak 60 km. Start i cíl bude v Bečovské botanické zahradě.

 

Trvající podporu Karlovarského kraje přislíbil Klubu českých turistů náměstek hejtmana Karlovarského kraje Vojtěch Franta, který v rámci konference účastníky  informoval o přípravných pracích na zákoně o cestovním ruchu a vyzval je ke spolupráci. Zároveň je také seznámil s informacemi k chystanému vytvoření oblastní destinační agentury Krušné hory.

 

Další informace k činnosti KČT, termíny pochodů a další naleznete na webových stránkách klubu.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.