Zhruba 2000 domácnosti je v Karlovarském kraji stále bez proudu

Asi 2000 odběrných míst zůstává v Karlovarském kraji bez proudu po čtvrtečním silném větru. I když energetici na opravách vedení pracují bez přestávky, v místech, která jsou už téměř den bez elektřiny, mají domácnosti problémy. Na elektřině jsou závislá i důležitá domácí zařízení, jako jsou kotle nebo mrazničky. Podle mluvčí ČEZ Soni Holingerové by se poruchy na vedení proudu v kraji mohly odstranit během dnešního dopoledne.

Podle Holingerové je v kraji dnes ráno asi ještě 12 poruch na vedení elektřiny. Bez proudu jsou tak například místa u Čihalova, Stanovic nebo Tepličky na Karlovarsku nebo okolí Teplé na Chebsku. Na Sokolovsku jde například o Údolí u Lokte.

 

Bez proudu byly až do dnešního rána i obyvatelé Hruškové u Sokolova. „Elektřina vypadla ve čtvrtek kolem 11:00. Od té doby jsme byli bez proudu. Neměli jsme odvahu otevřít mrazák. Navíc většina lidí tady má kotle na dřevo, které ale potřebují také elektřinu pro provoz. Kdo měl doma ještě stará kamna, mohl si zatopit v kamnech. Také čerpadla na vodu nejdou bez elektřiny,“ popsal novinářům dnes ráno Erik Klimeš, který na Hruškové bydlí. Obyvatelé osady, kde žije asi stovka lidí, si mohla oddechnout okolo 8:30, kdy energetici dodávku proudu obnovili. Oprava trvala jednu minutu.

 

Karlovarský kraj byl ve čtvrtek prvním, kam silný vítr dorazil. Hasiči vyjížděli už od časných ranních hodin a nezastavili se až do odpoledne. Celkem kvůli větru vyjížděli k asi dvěma stovkám událostí. Ve čtvrtek po ránu bylo v kraji na 40 tisíc odběratelů bez proudu. Postupně se ale počet poruch snižoval.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.