Preventisté upozorňovali návštěvníky Krušných hor na hrozící nebezpečí

Krásné počasí, které vládlo na horách během uplynulého víkendu a začátkem týdne, vylákalo k jejich návštěvě mnoho návštěvníků. Do prosluněných hor vyrazili nejen milovníci lyžařských sportů, ale také turisté. Právě probíhající jarní prázdniny a díky nim i vysoká kumulace lidí však může nahrát do karet i zlodějům. Jako majitelé vozidel byste tak za žádnou cenu neměli ve svých zaparkovaných vozidlech nechávat žádné viditelné cenné předměty jako např. autorádia, GPS navigace, lyžařské vybavení apod. Svá vozidla neparkujte v odlehlých místech. Doporučujeme raději využít hlídaná parkoviště. Při odchodu od vozidla nezapomeňte zkontrolovat uzavření oken, dveří i střešního okénka.

 

Na hory vyrazily také policejní preventistky Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Návštěvníky zde pomocí informačních letáčků upozorňovaly, aby ve svých vozidlech nenechávali nic, co by zbytečně lákalo zloděje a také na to, co dělat, kdyby se staly obětí zlodějů. Vzhledem k vysokému počtu návštěvníků i ze sousedního Německa, byl letáček přeložen také do němčiny.
Důležité je také být vidět, a proto preventistky v rámci preventivní akce rozdávaly návštěvníkům reflexní nákrčníky, reflexní pásky či fluorescenční nálepky pro děti např. na jejich lyžařské helmy.

 

Hory jsou za každého počasí krásné, ale mohou být i zrádné. Pro turisty tak připomínáme desatero bezpečného chování na horách:

1) Vždy si pečlivě naplánujte trasu túry a vybavení na ní. Túru plánujte podle fyzické a psychické kondice nejslabšího ze skupiny.
2) S předstihem si zjistěte co nejvíce informací o prognóze počasí, sněhové a lavinové situaci.
3) Pokud se chystáte na túru, předejte někomu z Vašich blízkých informace o trase túry a předpokládaný návrat.
4) Měli byste správně používat mapu a znát druhy značení turistických cest specifické pro jednotlivé pohoří.
5) Měli byste znát typy výstražných tabulí a jejich význam.
6) Nepohybujte se mimo značené cesty.
7) Mějte s sebou lékárničku, abyste v případě potřeby mohli poskytnout první pomoc.
8) Zjistěte si kontakty na Horskou službu nebo na Zdravotní záchrannou službu. Mějte vždy nabitý a zapnutý mobilní telefon.
9) Měli byste znát zásady chování pro případ zbloudění.
10) Nikdy nepodceňujte hory a nevystavujte nezodpovědným chováním do nebezpečí sebe ani ostatní.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.