Domov pro osoby se zdravotním postižením Vilík v Chebu převezme pod svá křídla Karlovarský kraj. V areálu vybuduje zařízení pro osoby s poruchami autistického spektra

Karlovarský kraj převezme k 1. lednu 2023 od města Cheb Domov pro osoby se zdravotním postižením Vilík v Dragounské ulici. Provoz sociální služby přitom zůstane zachován. Ke schválení krajským zastupitelům to doporučila Rada kraje. Pro rok 2023 kraj počítá s provozním příspěvkem na chod domova maximálně do výše 6 milionů korun. 
 

V areálu domova Vilík kraj plánuje v budoucnu vystavět komunitní zařízení pro osoby s poruchami autistického spektra.

 

„Sociální službu typu domova pro osoby se zdravotním postižením, která je velmi ekonomicky náročná, většinou zajišťují kraje. Proto jsme se s městem Cheb domluvili na tom, že převezmeme domov Vilík. Ten se od příštího roku začlení do správy Domova pro osoby se zdravotním postižením „Sokolík“ v Sokolově. Samozřejmostí je zachování provozu domova a činností, které tam dosud probíhaly. Vzhledem k tomu, že na území kraje chybí centra, jež by se specializovala na péči o osoby s poruchami autistického spektra, případně s poruchami chování, do budoucna přemýšlíme o tom, že by takové komunitní zařízení vzniklo právě v areálu chebského domova Vilík,“ vysvětlil krajský radní Robert Pisár.

 

Další zázemí pro lidi s autistickými poruchami by kraj chtěl vybudovat na Karlovarsku. „Na vznik takových zařízení je možné získat peníze z evropských fondů. Rádi bychom těchto příležitostí využili a doplnili síť sociálních služeb v regionu o služby, které tu podle názoru odborníků dlouhodobě chybí,“ dodal Robert Pisár.

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.