Poslední testování na školách v Karlových Varech odhalilo jen sedmatřicet případů nákazy covid-19

Z více než 3500 testů na covid-19 v městských školách v Karlových Varech bylo dnes 37 pozitivních. Projevuje se tak postupný úbytek nových případů nákazy koronavirem. Vidět je to na tom, že v současnosti není na základních školách v Karlových Varech v karanténě žádná třída, informovala mluvčí magistrátu Helena Kyselá. 

 

Dnešní poslední testování na školách se týkalo 3158 žáků a 378 zaměstnanců. „Nejvíc pozitivních záchytů, celkem devět, hlásila ZŠ 1. máje, jinak jsou to na školách čtyři až pět pozitivních, na třech školách neodhalilo testování žádného pozitivního,“ uvedla Kyselá. Ještě na konci ledna přitom testování zjistilo mnoho desítek pozitivních žáků i učitelů. V některých týdnech byly v karanténě i dvě desítky tříd na školách.

 

Karlovarský kraj má ze všech krajů nejmenší počet nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, aktuálně je to 1103 případů. V celém Česku je to 1488 případů. Za neděli v kraji přibylo 162 nových případů nákazy, nejvíce na Karlovarsku, nejméně na Sokolovsku.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.