Krušné hory budou hostit mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu

Ve dnech 22. – 26. února 2022 se v areálech Eduard u Jáchymova a Jahodová louka u Božího Daru uskuteční světový šampionát mladých závodníků v lyžařském orientačním běhu. Z pověření Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU) bude mistrovství světa pořádat Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS) ve spolupráci s Českým svazem orientačních sportů (ČSOS). Na akci je přihlášeno celkem 120 sportovců a jejich trenérů ze 13 zemí světa.

Celkem se bude soutěžit ve čtyřech finálových disciplínách (sprint, stíhací závod, závod s hromadným startem a závod ve sprintu smíšených štafet). Závodní program začne závodem ve sprintu, který je naplánován na úterý 22. února odpoledne. Ve stejný den večer by se přímo v centru akce, tedy v areálu Léčebných lázní Jáchymov, mělo konat slavnostní zahájení. Další závod – a to stíhací na základě výsledků ze sprintu – by se měl uskutečnit ve středu dopoledne.  Po dni volna pak budou následovat v pátek smíšené sprintové štafety a vše zakončí krátká trať s hromadným startem.

Mezi největší favority závodu budou patřit aktuální mistři Evropy ze šampionátu, který se konal před několika dny v Bulharsku, Marina Viatkina z Ruska a norský reprezentant Jorgen Baklid. Na startu také samozřejmě uvidíme i reprezentanty České republiky. Bude to čtveřice žen a šestice mužů, mezi nimiž nebude chybět Vojtěch Bartoš, závodník Mariánskolázeňského orientačního klubu.

Na světový šampionát by měly v sobotu a neděli bezprostředně navazovat i dva závody Českého poháru s účastí zhruba 400 závodníků každý den.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.