Město testuje inteligentní monitoring nádob na separovaný odpad

V Karlových Varech probíhá pilotní projekt vzdáleného monitoringu naplněnosti nádob na separaci. Pět desítek kontejnerů na papír, sklo a plasty na šestnácti stanovištích ve městě bylo vybaveno senzory. Data z nich umožňují městu efektivněji plánovat a kontrolovat svoz odpadu. Uživatelům pak poskytují okamžitou informaci o volné kapacitě jednotlivých nádob.

„Každý z nás občas zažije situaci, že dorazí s pečlivě vytříděným odpadem ke kontejnerům a ty jsou plné. Díky tomuto novému projektu si ale ještě před cestou budeme moci prověřit, zde je v kontejnerech v okolí ještě místo. Město navíc díky monitoringu získá data, na jejichž základě může optimalizovat svoz separovaného odpadu,“ vyzdvihuje hlavní přínosy projektu radní města Martin Dušek, do jehož kompetencí problematika odpadového hospodářství spadá.

Data získaná z čidel jsou využitelná v reálném čase. Uživatelé díky tomu zjistí, zda je v kontejneru dostatečná kapacita na odhození odpadu, město má online k dispozici informaci o průběhu naplňování, celkovému využití každé jednotlivé nádoby, což jsou podklady nezbytné k efektivnímu rozmisťování nádob na tříděné složky odpadu a frekvenci jejich svozu.

Bezdrátovými senzory byly nainstalovány do nádob na papír, čiré a barevné sklo a plasty v celkem šestnácti lokalitách ve městě (v ulicích Krále Jiřího, Mozartova, Zbrojnická, Palackého náměstí, Lidická, Waldertova, Stará Kysibelská, Úvalská, Mattoniho nábřeží, Brigádníků, Holečkova, Dlouhá, Závodu míru a Lomená). Pilotní projekt měření naplněnosti bude probíhat tři měsíce.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.