Kniha mapující historii Rudé hvězdy Cheb bude představena v Retromuseu

Rudá hvězda Cheb byla fotbalovým oddílem, který mezi roky 1979 – 1996 hrál nejvyšší fotbalovou soutěž. V rámci 70. výročí vzniku tohoto oddílu se konala v chebském Retromuseu výstava a právě kniha s názvem „Šestnáct sezón v lize. 70 let od vzniku Rudé hvězdy Cheb“ bude jejím završením. 

S historií Rudé hvězdy Cheb jsou spjata velmi známá jména, vojenskou službu tu absolvovala řada budoucích reprezentantů, například Jozef Chovanec, Tomáš Skuhravý, Horst Siegl, Pavel Kuka a další. Sedm hráčů nastoupilo v reprezentaci už během svého působení v Chebu. Mimořádnými osobnostmi byli i trenéři Jiří Lopata a Dušan Uhrin, v žákovské kategorii hrál za Hvězdu Pavel Nedvěd. Když Rudá hvězda postoupila do ligy, Cheb se stal nejmenším ligovým městem a klub naopak jeho nejvýznamnějším reprezentantem.

Domácí zápasy se staly společenskou událostí a celkový vztah obyvatel k hráčům měl v měřítku malého města mnohem důvěrnější rozměr, než tomu bylo ve velkých klubech. Jak ligové sezóny přibývaly, fotbal místním poněkud zevšedněl, návštěvnost postupně klesala a po roce 1989 byla slabá podpora města a jeho obyvatel jednou z příčin zániku klubu.

Slavnostní uvedení knihy mapující historii klubu se skuteční ve čtvrtek 10. února 2022 od 17 hodin v Retromuseu Cheb za účasti řady významných osobností klubové historie. Vybrané pasáže, jež připomenou památné a často i dramatické okamžiky dějin fotbalového klubu Rudá hvězda Cheb, přečte člen souboru Západočeského divadla Cheb Jindřich Skopec.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.