Prodlouží si Energie bodovou šňůru? Přijíždí lídr z Třince!

Karlovarská Energie bodovala v devíti z posledních deseti utkání. V úterý ale přivítá na svém ledě lídra tabulky z Třince. Utkání startuje v 17:30 a před jeho zahájením obdrží Petr Koblasa ocenění za vítězství v anketě extraligová NEJ. 

Kde utkání sledovat: Textový přenos | Video přenos

O soupeři

Pět hráčů základní sestavy chybí Třinci kvůli účasti na olympijských hrách. Přesto dokázali Oceláři oba únorové zápasy bez svých opor vyhrát. Nejprve v Litvínově a naposledy na svém ledě se Spartou. Jde vidět, že třinecká organizace skvěle funguje. Pokud někdo ze sestavy vypadne, dostanou šanci hráči širšího kádru a svou roli zastanou. Skvěle se Třinci takto vyplácí Vladimír Svačina. Zkušený útočník nastupuje pravidelně za Frýdek Místek. Trenéru Varaďovi letos vypomohl ve třech duelech v nichž nasbíral úctyhodných 5 bodů.

Produktivitu Ocelářů táhne Martin Růžička (18+23). Zkušený útočník je nejlepším střelcem i nahrávačem svého týmu. Body sbírá i největší předsezónní posila, Andrej Nestrašil (15+17). A bodově vydařený ročník prožívá také přesilovkový specialista Erik Hrňa (14+13). Produktivitě obránců vévodí Tomáš Kundrátek (9+11). Ten ale určitě v úterý nenastoupí, protože je v olympijském výběru a připravuje se tak s reprezentací. Představit by se naopak mohla nejnovější posila, útočník Martin Bakoš, který do třince přišel ze Soči a s týmem už začal trénovat.

Brankářskou jedničkou je Marek Mazanec, který odchytal většinu utkání. Paradoxně má ale zatím lepší čísla hrdina loňského play off a třinecká dvojka Ondřej Kacetl. Jeho úspěšnost zákroků totiž aktuálně činí 92,07% a průměr obdržených branek na zápas 1,74. Kdo se postaví do branky proti Energii?

Sestavy z předchozího utkání

HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Adámek, M. Doudera, Zahradníček, Jaroměřský, Teper, D. Krenželok – Martin Růžička, P. Vrána, Hrehorčák – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Svačina, Marcinko, Chmielewski – Dravecký, R. Szturc, D. Kofroň – Ramik.
HC Energie Karlovy Vary: Š. Lukeš – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, D. Mikyska, Pulpán (A), T. Havlín, Parkkonen – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek – Hladonik, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Rymon, Osmík, Vondráček (C)

O utkání s Tomášem Mariškou

Energetici bodovali v posledních šesti utkáních. Kdo by ale čekal spokojenost, je na omylu. ,,My jsme zklamáni, že se nám poslední dva zápasy nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Pokaždé jsme vedli, ale pokaždé získali ve finále jen bod. Musíme proto zapracovat na závěrech utkání a dotahovat je do konce,“ vysvětluje asistent trenéra, na čem musí jeho svěřenci zapracovat.

V úterý přijede lídr z Třince, který vede extraligu s luxusním náskokem. Dá se na takového soupeře vůbec nějak připravit? ,,Uvědomujeme si sílu Třince. Mají extrémně kvalitní mužstvo s výbornými přesilovkami. Sehráli jsme s nimi ale dobré zápasy a právě od nich se chceme odrazit. Pokud budeme disciplinovaní a zlepšíme hru na puku, budeme úspěšní.“Uzavírá své povídání karlovarský lodivod.

Zdroj: hokejkv.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.