Cheb stále hledá zhotovitele nového skateparku, vyhlásí již třetí výběrové řízení

Město Cheb stále hledá dodavatele stavby nového skateparku. Předchozí dvě soutěže město zrušilo, protože se vždy přihlásil jen jeden uchazeč a nabídková cena přesahovala odhadované náklady. Nyní opět město maximální nabídkovou částku zvýšilo, řekl novinářům místostarosta Chebu Ladislav Hrubý (VPM). Nyní město vyhlásí další, v pořadí již třetí, výběrové řízení na dodavatele stavby.  

„V tomto případě jsme dali maximální cenu 17 milionů korun s DPH. Předpokládáme, že pokud v únorovém zastupitelstvu projde rozpočtové opatření, kterým navyšujeme tuto položku, tak bychom mohli v březnu nebo dubnu vybrat zhotovitele. Zhotovitel pak bude mít 150 dní na realizaci. Z toho nám vychází, že by skatepark mohl být hotový v srpnu nebo září tohoto roku,“ uvedl místostarosta Chebu Ladislav Hrubý.

Do zářijového termínu by město rádo práce ukončilo, protože v září by se v Chebu mělo konat mistrovství republiky v atletice a stavba skateparku poblíž sportoviště by mohla rušit.

Rozhodující ale bude cena. V prvních úvahách mělo stát sportoviště pro skateboarding na levém břehu Ohře zhruba osm milionů korun. Jenže s růstem cen stavebních prací náklady rostly. Navíc jde o stavební práce, které dělá jen několik firem v Česku. Nabídka ve druhém výběrovém řízení byla na více než 20 milionů korun. Maximální limit 17 milionů korun je pak podle vedení města kompromisem.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.