Karlovarsko hraje o evropské semifinále. V cestě stojí lídr francouzské ligy

Čeští volejbaloví mistři vyzvou v této sezoně už šestého soupeře v pohárové Evropě. Ve středu večer nastoupí k prvnímu utkání čtvrtfinále Poháru CEV ve francouzském Tours. „Já doufám, že by na ně mohlo platit to, co nám v této sezoně docela jde, a to je výborný servis,“ uvažoval po prvním tréninku v dějišti zápasu smečař Karlovarska Lukáš Vašina.

Účinné podání však zdobí i hru Tours. A celkově je projev suveréna francouzské ligy postaven na precizním týmovém pojetí, stejně jako v případě Karlovarska. „Také si musíme dávat pozor na jejich silný útok ze všech zón a musíme počítat s tím, že je požene za vítězstvím domácí publikum,“ doplnil Vašina. Celek Tours navíc v předešlém kole vyřadil hvězdný tým italské Modeny.

Intenzivní přípravy Karlovarska na další vystoupení na mezinárodní scéně začaly už po sobotním extraligovém utkání. Ke čtvrtfinálovému zápasu Poháru CEV cestovali volejbalisté v pondělí večer. Nejprve letecky do Paříže a pak tři hodiny autobusem do Tours, kam přijeli po půlnoci. „Hned potom jsme si dopřáli zaslouženého odpočinku, ale cesta byla příjemná a klidná,“ ujistil smečař Vašina. „A hygienická opatření? Jsou podobná jako u nás, musí se nosit respirátory a také chtějí vidět očkování, takže nic, na co bychom nebyli zvyklí.“

V dějišti utkání mají volejbalisté Karlovarska v plánu dva tréninky. První, devadesátiminutový absolvovali v úterý večer, druhý a kratší je čeká dopoledne v den zápasu. Úvodní čtvrtfinálový duel Tours a Karlovarska se hraje ve Francii ve středu od 20 hodin, odveta v Karlových Varech je na pořadu ve čtvrtek 10. února a vysílá ji program ČT3.

Aleš Bedlík

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.