Nový projekt radí, jak najít i bez praxe zajímavou práci v Karlovarském kraji

Většina absolventů se po ukončení svého studia potýká s problémem nalezení odpovídající pracovní pozice v Karlovarském kraji. Také studenti často hledají partnery pro své odborné práce či stáže. I zde narážejí na malé množství nabídek. Místní firmy naopak brzdí v rozvoji nedostatek kvalifikovaných pracovníků. A právě propojení studentů a absolventů škol s místními firmami je cílem unikátního projekt, který se rozbíhá v Karlovarském kraji. Má přispět k tomu. aby mladí lidé neodcházeli za prací a výdělkem do jiných regionů, případně aby věděli, kam se mohou vrátit.

„Připravili jsme webový portál, jehož cílem je bezplatně, napřímo a rychle propojit místní zaměstnavatele se zájemci z řad studentů a absolventů a také ukázat, že i bez praxe je v tomto kraji možné najít zajímavou práci,“ vysvětlil ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání Vlastimil Veselý.

Na webovém portálu pracujmespolu.cz se mohou zaregistrovat firmy z Karlovarského kraje, vytvořit svůj medailonek a pak vkládat nabídky pro studenty či absolventy.

Studentům a absolventům portál pomáhá s hledáním partnera od praxe, stáže, přes trainee programy, zpracování odborných prací (ročníkové, bakalářské, diplomové či jiné) až po samotné zaměstnání. V nabídkách je možné listovat a filtrovat podle zaměření, zaměstnavatele či okresu. Po výběru nabídky odešle zájemce prostřednictvím odpovědního formuláře svoji žádost, kterou obdrží konkrétní osoba v dané firmě. Díky tomuto přímému propojení se celý proces výrazně zjednodušuje a urychluje.

„Webový portál reaguje na závěry z analýz zabývajících se odlivem studentů a absolventů z Karlovarského kraje. Nedostatek kvalifikovaných lidí, kteří mohou pomoci v zavádění inovací, ovlivňuje i samotné inovační prostředí kraje. Věřím, že tento nový nástroj pomůže v započaté transformaci regionu,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje a projektového řízení Patrik Pizinger.

Portál je inspirací i zdrojem informací kariérovým, výchovným poradcům a zástupcům škol. Ti díky pracujmespolu.cz mají k dispozici přehled firem, které mají o spolupráci se školami a jejich žáky zájem, což jim může výrazně usnadnit práci s hledáním vhodných partnerů na případné exkurze či jinou formu spolupráce.

Pracujmespolu.cz realizuje a spravuje Karlovarská agentura rozvoje podnikání, p. o. ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Karlovarského kraje. Webový portál se řadí mezi jeden z výstupů projektu Smart Akcelerátor 2.0, který je spolufinancován z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělání.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.