Kriminalisté rozprášili drogový gang a zadrželi šest lidí

Chebským kriminalistům z protidrogového týmu TOXI se podařilo po několika měsíčním operativním rozpracování zdárně zrealizovat případ pod krycím názvem DIANA. Kriminalisté společně se Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v první polovině ledna letošního roku zadrželi šest osob, které se podílely na dovozu látky pseudoefedrin ze zahraničí do České republiky.

foto: PČR Karlovarského kraje

Šestice osob z Chebska ve věku 36 až 61 let se měla od poloviny minulého roku finančně skládat za účelem zajištění látky pseudoefedrin, kterou měl v zahraničí zajistit padesátiletý muž, který je jedním ze šestice osob. Ten měl po obdržení finančních prostředků obstarat domluvenou látku pseudoefedrin a tu měl poté do České republiky osobním vozidlem přivézt jednašedesátiletý cizinec, který byl v první polovině ledna taktéž zadržen. Z látky pseudoefedrin měli následně vyrábět a na Chebsku distribuovat drogu pervitin.

Při domovních prohlídkách, které současně probíhaly na několika místech na Chebsku, byla zajištěna finanční hotovost pocházející z distribuce drog, více jak 90 gramu pervitinu a více jak 2,4 kilogramu pseudoefedrinu, látky sloužící pro výrobu drogy pervitin. V případě, že by se podařilo členům organizované skupiny ze zajištěné látky vyrobit drogu pervitin, tak by následným prodejem na černém trhu utržili částku ve výši nejméně 2 miliony korun.

foto: PČR Karlovarského kraje

 

Chebští kriminalisté následně obvinili čtyři muže ve věku 37, 47, 50 a 61 let a dvě ženy ve věku 36 a 38 let ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí pěti obviněných, kromě osmatřicetileté ženy, do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byla pětice osob vzata do vazby.

V případě prokázání viny hrozí šestici osob trest odnětí svobody až na deset let, jelikož měli spáchat tento zvlášť závažný zločin jako členové organizované skupiny a ve velkém rozsahu.

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.