Tým Karlovarska zvládl tureckou výzvu a je ve čtvrtfinále!

Volejbalisté Karlovarska kráčejí dál pohárovou Evropou, ve druhé nejprestižnější soutěži Poháru CEV postoupili mezi osm nejlepších. Rozhodli o tom vítězstvím 3:1 v osmifinálové odvetě v Istanbulu. „Myslím, že ten zápas byl hlavně o nás, protože v prvním setu jsme se netrefovali do servisu, ale to se pak změnilo,“ popsal univerzál Patrik Indra.

Po jasné domácí výhře 3:0 stačilo českým šampionům získat dva sety. Jenže hned ten první prohráli osmibodovým rozdílem a domácí Galatasaray začal ztrátu smazávat. Pak ale hráči Karlovarska odstartovali velký obrat. V každém z následujících setů brzy odskočili soupeři ve skóre a postup si zajistili už po třech odehraných sadách. „První set jsme museli hodit rychle za hlavu, protože nebyl čas na nějaké další škobrtnutí. Do druhého setu jsme nastoupili úplně jinak, začali jsme se na hřišti víc radovat, pracovali jsme lépe jako tým a ty zbylé tři sety se nám povedly,“ vyprávěl Indra.

Právě univerzál Karlovarska se stal nejvíce bodujícím hráčem zápasu, ačkoli už nenastoupil do čtvrtého setu. I díky rozhodnutému výsledku celého dvojutkání se na hřiště dostalo postupně všech jedenáct hráčů ze soupiska českého mužstva. Po výhře 3:1 v Istanbulu tak postoupili volejbalisté Karlovarska v Poháru CEV do čtvrtfinále, ve kterém se střetnou s francouzským velkoklubem Tours VB. „Je to další věhlasný soupeř, navíc teď vyřadili Modenu, což je pro mě poměrně velké překvapení,“ uznal Indra. „Už se na ně nesmírně těšíme a snad doma předvedeme divákům další velkou bitvu.“ Ve Francii nastoupí čeští mistři ve středu 2. února, odveta v Karlových Varech se uskuteční o týden později.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.