Karlovy Vary zřejmě za veřejné osvětlení zaplatí v letošním roce více

Karlovy Vary bude letos stát veřejné osvětlení kvůli zdražení elektřiny výrazně více. Podle prvních odhadů může za elektřinu zaplatit až dvakrát více než v minulých letech. Omezení město nechystá. Chce ale pokračovat v postupné výměně starších lamp za energeticky úspornější, řekl náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

„Zdražení elektrické energie dopadlo i na rozpočet veřejného osvětlení města Karlovy Vary. Řádově platíme necelých devět milionů korun ročně. Nyní máme odhad, který je skoro dvojnásobný, to znamená 16 až 18 milionů korun,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Lázeňské město má na svém katastrálním území asi 8200 světelných bodů. V minulých letech se městu dařilo s pomocí dotací z ministerstva životního prostředí měnit ročně asi 400 lamp. Nyní jich z celkového množství je asi 1000 energeticky úsporných. Tento dotační program byl nyní pozastaven, má se ale vypsat podobný. Proto i letos má město přichystanou výměnu asi 500 lamp veřejného osvětlení.

Celkové dopady zdražení elektřiny zatím město sčítá. Prvotní odhady se pohybují v řádech desítek milionů korun, které bude město zřejmě muset zaplatit za elektřinu navíc.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.