Karlovarští politici budou vypovídat na policii

Podat vysvětlení týkající se dodávek tepla prostřednictvím Karlovarské teplárenské vyzvala policie všechny členy rady města Karlovy Vary. Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová oznámila, že policie neuvedla co je předmětem vyšetřování.

„Rada města je v pozici valné hromady městské teplárenské společnosti, kterou na základě smlouvy o pronájmu provozuje společnost Karel Holoubek Trade Group (KHTG). Tato smlouva byla uzavřena již v roce 2010, kdy byla předmětem zkoumání policie a soudu, který ale neshledal žádné pochybení,“ uvedla primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Úředníci spekulují, že politici mohli svým jednáním porušit mimo jiné hospodářskou soutěž. Možná nebude stačit jen dobrá víra, ve které politici jednali, protože sleva na nájmu byla osm miliónů.

„Pokud má Policie ČR ohledně otázek týkající se budoucích dodávek tepla nějaké pochybnosti, věřím, že budou objasněny. Předpokládáme, že budeme v průběhu prověřování těchto okolností vázáni mlčenlivostí, a proto se k dalším otázkám týkajícím se témat a průběhu šetření nebudeme vyjadřovat,“ dodal první náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

„Většina hotelů, škol a dalších podobných zařízení byla v době covidu zavřená a logicky neodebírala teplo. Je to podobné jako v hotelích s vřídelní vodou. A úplně stejně, jako jsme hoteliérům pomohli odpuštěním plateb za vřídelní vodu, kterou v době uzavírky svých hotelů logicky neodebrali, tak jsme provozovateli teplárny kompenzovali ztrátu, která mu vznikla neodebráním tepla. Reálně totiž hrozilo, že tato ztráta bude přičtena k ceně tepla a její nárůst zasáhne všechny odběratele. Tedy i domácnosti obyvatel Karlových Varů, které jsme rovněž ve složité covidové době chtěli podobných hrozeb uchránit. De facto jsme tedy pomohli všem,“ uvedla primátorka Ferklová.

Je zřejmé, že policie koná na základě trestního podání, kterému může čelit společnost Karel Holoubek Trade Group, která má exklusivní nájemní smlouvu na provozování teplárny a byla politiky osvobozena od  padesáti procentní části nájmu. Mimo to mohou hrát významnou roli i členové orgánů městské společnosti, kteří mají z velké časti politickou příslušnost kopírující koaliční většinu.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.