Boj o evropskou osmičku. Karlovarsko nastupuje k odvetě v Istanbulu

Čtyřnásobný turecký mistr, finalista Poháru CEV z roku 2019. Taková je základní vizitka nejbližšího soupeře volejbalistů Karlovarska v pohárové Evropě. Přečtěte si náš rozhovor s kapitánem karlovarských volejbalistů Danielem Pfefferem.

České šampiony čeká ve čtvrtek odveta o postup do čtvrtfinále druhé nejprestižnější klubové soutěže na hřišti Galatasaraye Istanbul. „Procentuální šance se těžko odhadují, protože turecké týmy jsou známé tím, že na domácí půdě jsou mnohem silnějším a nebezpečnějším soupeřem než v zápasech venkovních,“ má jasno kapitán VK ČEZ Karlovarsko Daniel Pfeffer.

Celé osmifinálové dvojutkání zahájil tým Karlovarska důrazně, ve své hale rozdrtil favorita 3:0. Podle pohárové matematiky mu ale nestačí uhrát v Istanbulu jeden set, postup mezi osm nejlepších si český celek zajistí až v případě těsné porážky 2:3, jakékoli výhry anebo prohry ve třech či čtyřech setech a následném vítězství ve zkráceném, takzvaném zlatém setu. „Rozhodovat bude naše agrese a preciznost, rozhodně tam nemůžeme jet s tím, že to bude brnkačka,“ varoval Pfeffer před odletem. „Postup je pro nás pořád stejně vzdálený jako před prvním vzájemným zápasem. Turci budou doma daleko lepším týmem, než byli v prvním zápase u nás.“

V úvodním utkání evropského Poháru CEV zaskočili svěřenci kouče Jiřího Nováka favorita kvalitním servisem a následnou obranou na síti. A karlovarská úspěšnost útoku byla v mezinárodním měřítku mimořádná: 75 procent. „V odvetě bude důležitý start zápasu, s Galatasaray to bude platit dvojnásob, protože pokud se nám podaří hned první set, tak může na soupeře padnout určitá deprese ze vzdalujícího se postupu,“ odhaduje kapitán Karlovarska.

Už desáté vystoupení volejbalistů Karlovarska v letošním ročníku evropských pohárů je na pořadu ve čtvrtek v 18 hodin středoevropského času. V případě úspěchu se čeští mistři střetnou s lepším z hvězdné dvojice Tours – Modena.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.