O víkendu panovalo v Krušných horách krásné počasí, na hory zavítalo tisíce lidí

Slunečné počasí přilákalo o víkendu do Krušných hor tisíce příznivců sjezdového i běžeckého lyžování. Například horské město Boží Dar bylo dnes i v sobotu přeplněné. Zatímco podmínky v lyžařských areálech jsou v těchto dnech ideální, stav běžkařských tratí je horší kvůli nedostatku přírodního sněhu. V provozu jsou prakticky všechny skiareály v kraji, sjízdné jsou ve vyšších polohách desítky kilometrů běžeckých tras.

Příznivci zimních sportů i ostatní turisté vyrazili o víkendu v hojném počtu na Boží Dar. Město s 250 obyvateli již v sobotu dopoledne hlásilo problémy v dopravě a s parkováním, po poledni byla všechna parkoviště zcela plná. Policisté tak museli další auta odklánět. I dnes město na sociálních sítích hlásilo plné parkovací kapacity, doporučovalo lidem využít i další destinace v Krušných horách. Kapacita hlavního božidarského parkoviště pro turisty je zhruba 350 míst, další desítky míst nabízejí skiareály Novako nebo Hranice.

Stovky lidí díky slunečnému počasí vyrazily také do největšího skiareálu v Krušných horách na Klínovec. Otevřeno je tam 16 ze 32 sjezdovek v délce více než 18 kilometrů, a 11 z 21 lanovek a vleků. Na svazích leží až 70 centimetrů umělého a přírodního sněhu. „Z nejvyššího vrcholu Krušných hor hlásíme jasné počasí, teploty pod nulou, nízkou vlhkost vzduchu a parádní podmínky pro lyžování. Pomalu dáváme dohromady i oba naše snowparky, kde již nyní je připraveno několik překážek,“ uvedli provozovatelé na webu.

Velmi dobré podmínky hlásí také areály na Božím Daru, Bublavě či v Potůčkách. Na Bublavě opět díky ochlazení spustili lanovku a k ní přilehlou sjezdovku Lesní. Dále se lyžuje na červené, modré a v dětském hřišti, a to i večer do 20:00. V Potůčkách jsou v provozu dvě sjezdovky a vleky s celkovou kapacitou 1500 lidí za hodinu. V božídarském areálu Novako jezdí malý a velký vlek a koberec, v provozu je také snowtubing. Ve skiareálu Plešivec, který byl kvůli oblevě od minulého týdne zavřený, se opět lyžuje. Otevřené jsou dvě sjezdovky, Renata a Hana, od 9:00 do 16:00.

Běžkaři mohou v západním Podkrušnohoří využít upravené trasy ve vyšších polohách, a to v okolí Ostružníku, Rolavy, Jelení, Schuppenberské cesty, Mysliven i na loukách v okolí Vysoké Pece nebo Vysoké Jedle. Z pátku jsou upravené trasy v okolí Meluzíny, včetně magistrály Nástup – Halže. „V dobrém stavu jsou stopy na cestách v okolí božídarského Špičáku: Jáchymovská spojka, Vodárenská i Špičácká cesta. V pondělí by navíc mělo napadnout minimálně pět centimetrů sněhu, a sjízdnost všech tras, zejména zledovatělých úseků, by se tak měla výrazně zlepšit,“ uvedla na webu společnost První Krušnohorská, která se stará o údržbu 250 kilometrů tratí Krušnohorské lyžařské magistrály.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.