V Kraslicích zvolili nového starostu a místostarostu

Město Kraslice mají nového starostu a místostarostu. Zastupitelstvo Kraslic na Sokolovsku odvolalo z funkce starostu Romana Kotilínka (Místní) a místostarostu Miloslava Posledního (ANO). Novým starostou zvolilo zastupitelstvo Otakara Miku (Otevřená radnice). Zdeněk Bíba (Svobodné občanské sdružení – SOS Kraslice) byl zvolen místostarostou. Odvolání i zvolení nového vedení města prošlo těsnou většinou devíti ze 17 zastupitelů. Nově zvolení čelní představitelé města tak museli hlasovat sami pro sebe.

Opozice poukazovala na špatnou komunikaci v koalici i k lidem navenek, nerozhodnost a chybějící koncepci v řízení města. Prvotním podnětem pro svolání schůze zastupitelstva byl ale uniklý videozáznam, který vznikl po skončení loňského prosincového jednání zastupitelstva a byl k vidění na sociálních sítích, když se někteří zastupitelé a radní nelichotivě až vulgárně vyjadřovali k některým občanům.

Mimořádně svolané zastupitelstvo města Kraslice mělo na programu dva body, projednání situace po zveřejnění záznamu po skončení jednání zastupitelů a návrh většiny opozičních zastupitelů na odvolání starosty a místostarosty. Projednání následků zveřejnění záznamu ze sálu zastupitelů po skončení jednání na sociálních sítích se věnoval spíše omlouvání za nepatřičné výroky a na druhé straně voláním po patřičné omluvě od vedení města pro lidi, o kterých se někteří zastupitelé na záznamu vyjadřovali dehonestujícím způsobem. V důsledku zveřejnění záznamu odstoupil zastupitel Petr Dašek (ANO).

Od prosince se část zastupitelů města začala zabývat i tím, jestli by nemělo odstoupit vedení města. Z dnešního jednání zastupitelstva vyplynulo, že starosta Roman Kotilínek měl ještě na počátku roku podporu deseti zastupitelů, ale jak sám přiznal, ukázalo se, že někteří z nich se přiklonili na stranu těch, kteří vyvolali dnešní mimořádné jednání o jeho odvolání.

Zastupitel Otakar Mika ještě před svým zvolení starostou vytýkal vedení města hlavně nekoncepčnost v řízení, časté změny priorit a z toho plynoucí špatné hospodaření s financemi města. Mika v minulosti působil ve vedení Kraslic, ale starostou nebyl. V 90. letech minulého století byl starostou Chebu. Jako lokální patriot se spolupodílel na obnově památek na Chebsku nebo Sokolovsku.

V pětičlenné radě města Kraslice působili v poslední době zástupci hnutí Místní (dříve HNHRM), hnutí ANO, sdružení Patrioti Kraslice a SOS Kraslice. Koalice byla po posledních volbách, kdy se dostalo do 17členného zastupitelstva sedm stran, velmi nestabilní.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.