Letiště Karlovy Vary má nové vedení

Společnost Letiště Karlovy Vary s.r.o., má nové vedení. Rozhodla o tom Rada Karlovarského kraje na základě výběrového řízení. Ve výběrové komise nechyběli zástupci Odboru civilního letectví Ministerstva dopravy a Úřadu pro civilní letectví. Jednatelkou Letiště Karlovy Vary s.r.o.  jmenovali radní kraje Alici Justinu Undus. Ta dosud působila na pozici viceprezidentky společnosti AERO Vodochody AEROSPACE a. s.

Na mezinárodním letišti v současné době pro cestující není nabídka žádné pravidelné linky. Lety pro turisty nabízí pouze firma F Air dvoumotorovým letounem TECNAM P2006T poze v době od dubna do října.

Při vyhledávání spojů lze zjistit, že sporadicky se z Karlových Varů létá pouze do Moskvy. Letiště přitom disponuje personálem, který je schopen odbavovat národní i mezinárodní lety.

V následujících  letech plánují politici Karlovarského kraje rozšířit  přistávací plochu, která má být o 15 metrů širší a 360 metrů delší. Rozšíření a prodloužení dráhy umožní letadlům plně využívat jejich potenciál. Budou moct létat do vzdálenějších destinací s více cestujícími.

Krajský radní Jan Bureš (ODS) už dnes ví, že cena za rozšíření dráhy se bude pohybovat mezi 750 miliony až jednou miliardou. Podle jeho odhadu by se mohlo začít stavět už v roce 2024 po zajištění financování, které politici chtějí zajistit za podpory nového ministra financí, pokud se podaří změnit zákon o Státním fondu dopravní infrastruktury.

V letních měsících letiště sloužilo pro veřejnost jako autokino.

Foto zdroj: Facebook KA Arena

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.