Karlovarský symfonický orchestr zahraje k výročí nezávislosti Indie

75. výročí nezávislosti Indie oslaví svým koncertem Karlovarský symfonický orchestr. Lidé se můžou na hudebníky těšit už ve čtvrtek od 19:30 v sále Lázní III v Karlových Varech. 

Slavnostní koncert Karlovarského symfonického orchestru ve čtvrtek 13. ledna v sále Lázní III bude součástí oslav 75. výročí nezávislosti Indie a 100. výročí návštěvy Prahy Rabíndranátha Thákura. Koncert osobně navštíví indický velvyslanec v ČR J. E. Hemant Kotalwar, pod jehož záštitou se koná. Večer zároveň připomene 100. výročí od návštěvy Prahy Rabíndranátha Thákura, indického myslitele, básníka, spisovatele a prvního mimoevropského nositele Nobelovy ceny za literaturu – obdržel ji právě za soubor básní Gijantali, z nichž 6 zhudebnil John Alden Carpenter a v rámci koncertu je přednese mezzosopranistka Ester Pavlů. V rámci večera zazní dále hudba Karla Goldmarka, Roberta Schumanna a Arama Chačaturjana.

Celý projekt byl připraven ve spolupráci s indickým dirigentem Debashishem Chaudhurim, který již s KSO před dvěma lety připravil oslavu 150. výročí narození Mahátmy Gándhího. Debashish Chaudhuri žije od roku 2000 v Praze – po studiích v Indii, Spojených státech amerických, Singapuru a Anglii studoval obor dirigování na Pražské konzervatoři. V letech 2003 a 2004 studoval u maestra Gianluigiho Gelmettiho na Accademia Musicale Chigiana v italské Sieně. V roce 2004 získal 1. cenu na dirigentské soutěži ve švýcarském Lausanne a v roce 2005 se jako první Ind probojoval mezi finalisty soutěže ve francouzském Besançonu. Spolupracuje s českými i zahraničními orchestry. Svůj bohatý repertoár rád rozšiřuje o zajímavá symfonická díla inspirovaná Indií či Asií. V roce 2016 vedl turné Filharmonie Bohuslava Martinů v Indii, byl to první český orchestr, který se v sedmé největší zemi světa představil po 57 letech.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.