Ráj pro cyklisty v lesích plánuje vybudovat město Aš

Město Aš vybuduje v následujících letech pro kolaře, kteří holdují jízdě v lesích, nový cyklopark,. Postaven by měl být na vrchu Háj. Nápad města získal podporu od krajských radních. Ti pošlou částku 200 tisíc korun na zpracování studie. Předmětem studie by mělo být vybudování atraktivního odpočinkového místa pro cyklisty, kteří na vrch Háj přijedou, včetně jeho napojení na cyklotrasy a vytvoření například singletrailů, překážkové dráhy a další.

Vrch Háj patří mezi hojně vyhledávanou lokalitou, a to nejen mezi místními, ale také německými turisty. Zvýšit atraktivitu lokality má v budoucnu nový cyklopark, jenž nabídne třeba atraktivní sjezdy. Zároveň chce město stavbou usměrnit provoz kolařů, aby jezdili po vyznačených trasách. Krajskému úřadu se nápad líbí, a tak poskytl na zpracování záměru společnosti Ašské les dotaci ve výši 200 tisíc korun.

„Předmětem studie by mělo být vybudování atraktivního odpočinkového místa pro cyklisty, kteří na vrch Háj přijedou, včetně jeho napojení na cyklotrasy a vytvoření například singletrailů, překážkové dráhy a další. V následujícím období bude cyklistika a cyklodoprava středem naší pozornosti, o čemž svědčí navýšení objemu prostředků v programu Podpora cyklistické infrastruktury Karlovarského kraje,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje Patrik Pizinger (Místní).

Podle Pizingera nabývají platnost rovněž národní a evropské dotační fondy, které jsou často zaměřené na cyklistickou infrastrukturu. Město by tak mělo být formálně připravené do budoucna, aby mohlo zažádat o další podporu na nápad. Celkem se má navrhnout pět tras, jejich technické řešení a propojení. Následně se počítá také s traily, které budou moci využít cyklisté všech věkových a výkonnostních skupin.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.