Testování na školách v Karlovarském kraji odhalilo minimum případů nákazy coronaviru

Další kolo testování na covid-19 odhalilo ve čtvrtek podle oslovených ředitelů škol v Karlovarském kraji méně případů nákazy než v pondělí. Na základě vládního rozhodnutí se od 3. do 16. ledna musí testovat všichni žáci a zaměstnanci základních a středních škol dvakrát týdně, konkrétně v pondělí a ve čtvrtek. Po pondělním testování ve školách skončilo v kraji podle mluvčí krajského úřadu Jany Pavlíkové pozitivních 99 studentů a devět pedagogů.

Ze všech základních škol v Chebu dnes odhalily testy pouze na jedné škole jednoho pozitivního žáka a jednoho učitele. Podle současných opatření nastoupí po čtvrtečním testování spolužáci pozitivně testovaného do zvláštního režimu s rouškami či respirátory ve výuce a antigenním testováním každý den až do doby, kdy dítě s pozitivním antigenním testem obdrží negativní výsledek PCR testu.

Jeden pozitivní případ ve čtvrtek odhalily také na sokolovském gymnáziu. Podle zástupkyně ředitele Lenky Chvalové má škola na další testování žáků antigenních testů dostatek.

Na základní škole Rokycanova v Sokolově v pondělí ani ve čtvrtek testy nezaznamenaly žádný pozitivní případ na koronavirus. K dispozici mají antigenní testy, kterých mají pro žáky dostatek. Odběrové sady pro zaměstnance si ale škola musí zajistit sama. „Testy pro zaměstnance musíme zajistit z vlastních zdrojů, které nemáme, protože není schválený státní rozpočet, tím pádem nemáme ani peníze. Bereme je nyní z rezerv, co jsme si nakoupili, ale nevíme, jak to bude dál,“ řekla ředitelka Petra Šišková. Dodala, že mají zásoby testů do konce příštího týdne.

Antigenní testy ve čtvrtek neodhalily žádného pozitivního žáka ani učitele na gymnáziu v Aši. Ředitel Petr Jelínek řekl, že při prvním testování v pondělí testy zachytily dva pozitivní případy, studenti byli posláni na konfirmační PCR test a nastoupili do karantény. Stejná situace nastala i v Integrované střední škole v Chebu, kde podle ředitele Jana Homolky dnešní testovaní neukázalo žádný pozitivní záchyt, v pondělí byly dva. Bez problémů a bez záchytu bylo testování také na Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole zdravotnické Karlovy Vary.

V Karlovarském kraji zůstává epidemická situace zatím klidná. Na 100.000 obyvatel připadá v uplynulém týdnu 219 případů nákazy, což je nejméně ze všech krajů ČR. Nejvíce se nyní nákaza v kraji šíří na Karlovarsku, kde je 242 případů na 100.000 obyvatel, nejméně na Chebsku, kde evidují 200 případů na 100.000 obyvatel.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.