Na přechodu srazil chodkyni a od nehody ujel

Až pět let za mřížemi hrozí řidiči se Sokolovska. Ten měl v prosinci loňského roku v Chranišově srazit šedesátiletou ženu, která šla přes přechod pro chodce a z místa nehody ujet. 

Obviněný muž měl ve čtvrtek 20. prosince loňského roku krátce po páté hodině ranní řídit osobní auto, se kterým měl projíždět obcí Chranišov na Sokolovsku směrem do centra Nového Sedla. Při výjezdu z kruhového objezdu se zřejmě plně nevěnoval řízení a nesledoval situaci před sebou. Následně mělo dojít ke střetu osobního automobilu s šedesátiletou ženou, která přecházela silnici po vyznačeném přechodu pro chodce. Náraz byl tak silným že ženu vymrštil na středový betonový ostrůvek. ,,Sedmačtyřicetiletý muž měl z místa nehody ujet, aniž by splnil povinnosti účastníka dopravní nehody. Poškozená žena měla při dopravní nehodě utrpět těžká zranění, se kterými byla následně převezena Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice,“ komentuje případ policejní mluvčí Jan Bílek.

Dopravní policisté po muži začali pátrat a po několika dnech se jim podařilo muže najít.

,,Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání přečinů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,“ doplnil Bílek.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na pět let.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.