Koledníci Tříkrálové sbírky budou v ulicích měst až do 16. ledna

V sobotu 1. ledna 2022 odstartoval již 22. ročník tradiční Tříkrálové sbírky pořádané Charitou ČR na pomoc lidem v nouzi. Na rozdíl od loňského ledna, kdy se kvůli epidemické situaci akce konala výhradně on-line, letos do ulic opět vyrazili koledníci přestrojení za trojici biblických panovníků. Lidé mohou přispět i do pokladniček umístěných v některých úřadech, kostelech či obchodech. Loni Tříkrálová sbírka vynesla 81,5 milionu korun.

„Přestože je doba stále složitá, koledníci 1. ledna 2022 přijdou k vám a budou rozdávat radost a požehnání, a také prosit o příspěvek na lidi v nouzi,“ uvádí Charita ČR na webu sbírky. Koledníci podle ní budou dodržovat protiepidemická opatření a hygienická doporučení.

Tři krále s pokladničkami bude možné potkat až do 16. ledna. Dětské koledníky bude vždy doprovázet dospělá osoba, která u sebe musí mít legitimaci a na vyžádání ji předložit. Všechny pokladničky jsou zapečetěny a jejich čísla souhlasí s číslem kolednické průkazky.

Lidé mohou na dobrou věc přispět nejen koledníkům, ale i do kasiček rozmístěných na vybraných veřejných místech. Přispět, a to celoročně, lze rovněž převodem na účet Charity ČR a dárcovskou SMS. Další možností je darování on-line koledy na webu trikralovasbirka.cz

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v zemi. Předloni se do ní zapojilo více než 75 tisíc lidí, zejména dětských koledníků. Výtěžek každoročně putuje na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným, především v regionech v místě sbírky. Asi desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc v zahraničí.

Loni sbírka vynesla 81,5 milionu korun, o 52 milionů méně než v rekordním roce 2020. Za celou dobu existence sbírky se podařilo vybrat zhruba 1,5 miliardy korun.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.