Cizinec v Karlových Varech pobodal ženu. Druhou chvilku na to znásilnil!

Otřesný případ velmi brutálního chování řeší karlovarští kriminalisté. Třiadvacetiletý Afghánec měl v pátek v noci pobodat sedmatřicetiletou ženu. Chvíli na to další mladou ženu podle policie znásilnil. Teď mu hrozí až osmnáct let vězení. 

Obviněný cizinec, který přijel do Karlových Varů v pátek 31. prosince 2021 oslavit Silvestra, se měl nejprve během večera seznámit s místní sedmatřicetiletou ženou. Na tu měl ale krátce po třetí hodině ranní z nepochopitelných důvodů zaútočit v lesním porostu poblíž jednoho z restauračního zařízení v Karlový Varech.

,,Cizinec, který měl útočit s úmyslem ženu usmrtit, jí měl způsobit vážná bodnořezná poranění v oblasti hrudníku a z místa utéct. Vážně zraněná žena měla následně s vypětím všech svých sil dojít do několik set metrů vzdáleného restauračního zařízení, kde upadla do bezvědomí. Poté byla žena převezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice,“ komentoval případ krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Zdravotní stav ženy je v tuto chvíli stabilizovaný, ale stále je v ohrožení života.

Cizinec měl krátce po agresivním útoku potkat o několik ulic dál teprve devatenáctiletou dívku, kterou měl ohrožovat nožem a přitom po ní požadovat pohlavní styk. Dívka měla odmítat a bránit se, ovšem po fyzickém napadení cizince měla omdlít. Následně na ní měl třiadvacetiletý cizinec vykonat soulož a poté z místa utéct.

,,Zdravotní stav poškozené devatenáctileté dívky není života ohrožující a v současnosti již není hospitalizována ve zdravotnickém zařízení,“ doplnil Jakub Kopřiva.

Ihned po přijetí oznámení o útoku na sedmatřicetiletou ženu na Integrované operační středisko Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje došlo k vyslání maximálního počtu policejních hlídek k místu, kde lidé pobodanou zraněnou ženu našli. V krátké době získali policisté přibližný popis pachatele, po kterém ihned začali intenzivně pátrat v Karlových Varech, v městských lesích a kolem nich a na dalších místech v kraji.

,,V průběhu pátrání po pachateli útoku na sedmatřicetiletou ženu přijali policisté oznámení o znásilnění devatenáctileté dívky, která byla po útoku pachatele nějakou dobu v bezvědomí. Velmi krátce po přijetí tohoto druhého oznámení byl v rámci intenzivního pátrání karlovarských policistů podezřelý muž zadržen,“ komentoval Jakub Kopřiva.

Cizinec na místě nadýchal téměř jedno a půl promile. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí cizinci trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.