Ukradli a rozřezali sochu Anděla smrti z rodinné hrobky Puppů. Hrozí jim 5 let vězení

Pět let za mřížemi hrozí dvěma mužům, kteří v červnu ukradli sochu anděla z rodinné hrobky Puppů na hřbitově v Karlových Varech. Otřesný případ zneuctění pietního místa řeší karlovarští kriminalisté. 

Obvinění muži ve věku 32 a 45 let, měli na začátku měsíce června letošního roku násilím vniknout do areálu hřbitova v Karlových Varech a následně tam odcizit měděnou sochu Anděla smrti, která byla umístěna na rodinné hrobce historicky významné rodiny působící na Karlovarsku. ,,Poté jí měli naložit do kufru osobní vozidla a odjet do lesního porostu poblíž silnice I/6 v Karlových Varech. Zde se měli pokusit sochu rozřezat motorovou rozbrušovací pilou s úmyslem jí poté odevzdat do sběru,“ komentuje případ policejní mluvčí Kateřina Pešková.

Při tom však byli vyrušeni lesníkem, proto svého jednání zanechali a z místa odjeli pouze s uřezanou částí sochy. Lesník ihned zavolal na linku 158 a policistům řekl, že vyrušil dva muže, kteří se v lese pokoušeli rozřezat sochu. Ještě téhož dne se policistům podařilo muže vypátrat a zadržet. Následně dvaatřicetiletý obviněný muž část odcizené sochy vydal kriminalistům.

,,Obvinění muži měli svým jednáním dle znaleckého posudku způsobit škodu ve výši 750 000 Kč,“ dodává Kateřina Pešková.

V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Foto: PČR

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.