Zámek Sokolov se bude rekonstruovat

Rekonstrukce severovýchodního křídla v prvním a druhém podlaží, nová elektroinstalace a podlahy. To je jen část z toho, co Karlovarský kraj plánuje. Počítá se také s vytvořením nových depozitních prostor Muzea Sokolov, které v zámku sídlí. Revitalizace by se měla uskutečnit v letech 2023 – 2025 a vyjde na 30 miliónů korun. 

Vypracování projektové dokumentace na revitalizaci areálu Zámku Sokolov je prvním krokem k rekonstrukci významné památky Karlovarského kraje. Na financování revitalizace chce kraj využít možnost čerpání evropské dotace z programu ITIKA – Integrované teritoriální investice Karlovarská aglomerace. Záměr schválilo krajské zastupitelstvo, realizaci zadávacího řízení na projektovou dokumentaci odsouhlasila Rada kraje.

Projekt by měl zahrnovat rekonstrukci části areálu zámku a vytvoření nových depozitárních prostor Muzea Sokolov, které v zámku sídlí. „Počítáme samozřejmě také s vytvořením nové atraktivní muzejní expozice a nového okruhu prohlídek. Vzniknout by mělo také badatelské a návštěvnické centrum, zámecká kavárna a muzejní infocentrum,“ popsala krajská radní Oľga Haláková.

Nejprve nechá vedení krajského Muzea Sokolov připravit projektovou dokumentaci pro stavební povolení a prováděcí projekt včetně rozpočtu stavby pro stavební úpravy severovýchodního křídla sokolovského zámku v 1. a v 2. nadzemním podlaží včetně elektroinstalace a podlah. Stavební úpravy se dotknou bývalé čítárny městské knihovny, bývalého oddělení pro děti a pro dospělé. 

Revitalizace sokolovského zámku by se měla uskutečnit v letech 2023 – 2025. Celkový rozpočet projektu byl předběžně stanovený na 30 milionů korun.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.