Energii čerpáme z kvalitního tréninku, říká volejbalový šéf Pfeffer

Volejbalisté Karlovarska vykročili důrazně do nového ročníku národního poháru, v prvním čtvrtfinálovém duelu zdolali tým Příbrami 3:0 na sety. Tím ale jejich cesta náročným podzimem nekončí, ještě v pondělí se představí před kamerami České televize v Liberci. „Bude to těžký zápas, ale lehkých zápasů v extralize není,“ upozornil kapitán VK ČEZ Karlovarsko Daniel Pfeffer.

Deset výher, dvě porážky a druhé místo v extraligové tabulce. Je s takovou bilancí tým Karlovarska spokojen?
Postavení v tabulce je asi takové, jaké bychom chtěli, ale o to vice nás musejí mrzet ty dvě prohry, protože obě přišly na naší domácí palubovce.

Během podzimu jste měli pod dobu devíti týdnů zápasový režim „středa – sobota“. Zažil jste někdy tak náročné období v běžné sezoně?
Myslím, že celkově je tato klubová sezona jedna z nejnáročnějších, co se týče počtu zápasu za podzimní období, kterou jsem kdy zažil. Vše je jednou poprvé.

Kde čerpáte energii?
Paradoxně energie přichází z kvalitního tréninku a připravenosti. A vše je samozřejmě jednodušší, když se vyhrává, to pak dodá největší, nevyčerpatelnou energii.

Po tomto extraligovém kole si od zápasů na dva týdny odpočinete. Co plánujete na vánoční svátky?
Bude to vítaný odpočinek, člověk potřebuje trochu vypnout a objezdit všechny prarodiče a rodiče a načerpat i trochu jinou energii.

A na co se nejvíc těšíte?
Nejvíc se těším právě na strávené chvíle s nejbližší rodinou, se kterou se přes rok tolik nevidíme. A pochopitelně jídlo, na pár dní porušit stravovací návyky a dopřát si ty vánoční jídelníčkové neřesti.

Která vánoční činnost je vaší specialitou, a které se naopak vyhýbáte?
Vyhýbám se přejídání, ale právě jídlo je ta moje vánoční specialita, takže se to snažím nějak vybalancovat.

Předvánoční extraligové utkání sehrajete v pondělí v Liberci. Dukle se zatím nedaří, ale asi se shodneme, že to bude těžká bitva.
Sledoval jsem poslední zápasy Dukly se staronovým trenérem a staronovým nahrávačem, zvedají se. Bude to těžký zápas, ale lehkých zápasů v extralize není.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.