Zemřel herec chebského divadla Tomáš Kolomazník

Bylo mu pouhých 44 let. Herec chebského divadla Tomáš Kolomazník zemřel v noci z neděle na pondělí po dlouhé vážné nemoci. V Chebu působil od roku 2010 a i přes jeho zhoršující se zdravotní stav, kvůli kterému musel stálé angažmá opustit, stále s divadlem spolupracoval. O úmrtí informovalo Západočeské divadlo v Chebu.

Na chebském jevišti vytvořil desítky postav, od roku 2010 hrál celkem v 25 inscenacích a 2 scénických čteních. Absolvent herectví na Pražské konzervatoři zahájil svou profesní dráhu ve Východočeském divadle v Pardubicích, kde si během let 1999 až 2005 zahrál mezi jinými Čapkova Loupežníka, Števu v Její pastorkyni Gabriely Preissové nebo d´Artagnana ve Třech mušketrýrech podle Alexandra Dumase st.
Od roku 2010 působil v Západočeském divadle v Chebu, kde se zapsal do srdcí diváků v rolích nejrůznějších charakterů i žánrů. Připomeňme jeho Göringa v Goldflamově sarkastické komedii Doma u Hitlerů, Prvního tučňáka v Hubově apokryfní hříčce V osm u Archy nebo Alexandra Veršinina ve Třech sestrách A. P. Čechova. Brzy se stal předním členem souboru, na jehož hereckých schopnostech se stavěl repertoár. Z jeho hlavních rolí jmenujme Richarda Hannayho z hitchcockovské klauniády Richarda Beana Třicet devět stupňů, Uliho ze semaforského muzikálu Dobře placená procházka, Demetria v Shakespearově Snu noci svatojánské nebo Shapiru ve stejnojmenné hře Karola Sidona. Vrcholem jeho tvorby se stala titulní role v Rostandově Cyranovi z Bergeracu, za jehož ztvárnění získal tři roky po sobě diváckou cenu Zlatý Albrecht za nejpůsobivější herecký výkon sezóny.

V roce 2015 musel z důvodu dlouhotrvajících zdravotních problémů soubor opustit, ale i poté s chebským divadlem spolupracoval jako host. Také v tomto období vytvořil několik nezapomenutelných rolí, mezi jinými krále Derama v Gozziho Králi jelenem, Pierra Garauda v komedii Jméno nebo Kleanta v Molièrově Tartuffovi. V této roli ho také diváci mohli vidět v říjnu tohoto roku na jevišti naposledy.
,,Předčasným odchodem Tomáše Kolomazníka ztratil divadelní svět nesmírně talentovaného a pracovitého herce proměnlivého výrazu s neobvyklým citem pro práci s veršem. Kolegové z chebského divadla na něj budou s láskou vzpomínat jako na oblíbeného kolegu a kamaráda. Rodině a pozůstalým vyjadřujeme hlubokou soustrast,“ okomentovalo smutnou zprávu na svém facebookovém profilu město Cheb.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.