Na železničním přejezdu v Ostrově smetl vlak auto

Nehoda vlaku a osobního auta dnes odpoledne omezila provoz na trati mezi Ostrovem a Hájkem na Karlovarsku. Řidič osobního auta naštěstí stihl z vozu vylézt ještě před srážkou. Nezranil se ani nikdo z cestujících vlaku.

Nehoda se stala krátce před 14 hodinou na železničním přejezdu v Ostrově, asi 300 metrů od tamního vlakového nádraží. 

,,U vlakového nádraží v Ostrově na Karlovarsku se srazilo osobní auto s projíždějícím vlakem. Nikdo v havarovaném autě není zraněný, stejně tak bez zranění jsou všichni cestující z vlaku,” informoval o nehodě mluvčí krajských karlovarských hasičů Martin Kasal. 

Podle informací z místa zřejmě řidič osobáku přehlédl červenou na semaforu a vjel na přejezd. V tu chvíli se za ním i před ním závory uzavřely a on neměl možnost odjet. Proto rychle z vozu utekl. Auta na přejezdu si strojvedoucí zavčas všimnul a zatáhl za takzvanou rychlobrzdu, tím výrazně sníží rychlost vlaku v době nárazu.

Provoz na železnici byl zcela uzavřený, což zkomplikovalo život mnoha cestujícím. ,,Už jsem měla být dávno ze školy doma,” stěžovala si jedna ze studentek Gymnázia Ostrov.

Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Co se přesně stalo na místě zjišťovali také policisté a drážní inspekce. „Přesná příčina a okolnosti jsou v současné době v šetření policistů,“ uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

 

Foto: Soňa Vachová
Foto: HZS KK

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.