V Sokolově bude místo křižovatky kruhový objezd

V Sokolově pokračuje přestavba nebezpečné křižovatky ve čtvrti Stará Ovčárna v Sokolově podle harmonogramu. Místo křižovatky zde vybuduje zhotovitelská firma kruhový objezd. Do konce roku chce Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje odstranit z křižovatky semafory. Stavbou pak budou řidiči projíždět bez semaforů v souladu s provizorním dopravním značením, řekl ředitel krajské organizace Jiří Šlachta. S dokončením se počítá na jaře 2022.

„Dokončeny byly dvě etapy projektu, to je asi polovina křižovatky. V současné době se provádí třetí etapa projektu, která zahrnuje část křižovatky před čerpací stanicí ONO, včetně dokončení propustku pod komunikací. Tato etapa by měla být dokončena přibližně do 20. prosince 2021,“ řekl Šlachta. Následně silničáři odstraní semafory.

Po skončení zimního období za vhodných klimatických podmínek stavební firma dokončí poslední část okružní křižovatky před areálem Makar. Stavební práce začaly letos v dubnu. Předpokládaný termín dokončení je březen až duben příštího roku.

Investorem akce je krajská správa a údržba silnic společně s městem Sokolov. Z celkových nákladů 30 milionů korun je podíl města 12 milionu korun. V letošním roce krajská organizace proinvestuje 14 milionů korun, zbývající čtyři miliony dá v příštím roce. Kraj výstavbu kruhového objezdu hradí především z peněz od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Město hradí u křižovatky například úpravu zeleně, některé inženýrské sítě nebo úpravy veřejného osvětlení. Zároveň směrem od křižovatky v ulici Závodu míru a v ulici Stará Ovčárna dokončuje výstavbu dvou chodníků, které zde dosud chyběly. Jejich stavbou se zvýší bezpečnost chodců, který sem chodí z největšího sídliště ve městě, Michal za prací. Město vyjdou na šest milionů korun.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.