Dlouhé roky prodával marihuanu a týral svou matku, nyní nad ním spadla klec

Dealera, tyrana a násilníka v jednom odhalila kriminálka na Chebsku. Nejenže dlouhé roky prodával marihuanu, ale neštítil se ani fyzicky ubližovat své matce. Navíc v bytě nalezli policisté přes třicet psů, kteří žili v paneláku v nevhodných podmínkách. Z těchto otřesných skutků se nyní bude osmatřicetiletý muž zpovídat u soudu.

„Obviněný muž měl od ledna roku 2011 do listopadu roku 2021 v malé obci na Chebsku prodávat svým zákazníkům drogu marihuana v několika tisících případech v celkovém množství téměř 3,5 kilogramu. Prodejem marihuany si tak měl přijít na částku téměř 700 000 Kč,“ uvedla mluvčí PČR Kateřina Pešková.

Navíc bylo dalším šetřením zjištěno, že měl dealer opakovaně za užití násilí nebo pohrůžky násilí nutit svou šedesátiletou matku v některých případech k předávání předem domluveného množství drogy marihuany konkrétním osobám.

„Od roku 2009 až do současnosti měl v místě bydliště ve společné domácnosti svou matku týrat. Opakovaně jí měl fyzicky napadat, házet po ní různé předměty, vulgárně jí nadávat a zakazovat jí vycházet z domu,“ popsala brutální praktiky tyrana Kateřina Pešková.

Týraná žena pravděpodobně ze strachu ze svého syna i přes způsobená zranění nikdy sama nevyhledala lékařskou pomoc.

„Při domovní prohlídce kriminalisté odhalili v bytě přes tři desítky psů, kteří zde byli chováni v nevyhovujících podmínkách. Všichni psi byli předáni odchytové službě z Mariánských Lázní. V této věci kriminalisté provádí šetření pro podezření ze spáchání trestného činu chov zvířat v nevhodných podmínkách,“ dodala Pešková.

Vrchní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Od soudu, kde soudce rozhodl o vzetí obviněného do vazby, jej policisté eskortovali do vazební věznice. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.

 

zdroj: PČR Karlovarského kraje

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.