Výstavu Sacharovovy ceny můžete navštívit na karlovarské kolonádě

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech se stala dějištěm zahájení výstavy Udělení Sacharovovy ceny. Evropský parlament ji letos udělil Alexandru Navalnému. Bojovníkovi za svobodu slova a demokracii v Rusku. To, že se výstava letos koná v Karlových Varech, nese i určitou symboliku. Právě lázeňské město bylo letos zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Zdroj foto: se svolením Euronova Group

„Udělali jsme průřez mezi nejzajímavějšími laureáty, které mají nějaký vztah k České republice, k regionu nebo něčím zaujali a přinesli o nich krátkou stručnou informaci,“ uvedl vedoucí Kanceláře Evropského parlamentu v ČR Jiří Kubíček. Že se výstava koná právě v Karlových Varech, je podle primátorky města Andrey Pfeffer Ferklové symbolické. Nejen proto, že je město mezi lidmi z Ruska velmi oblíbené. „Je to putovní výstava, která každý rok bývá někde jinde. Je pro nás tedy významné, že je to právě letos v Karlových Varech,“ uvedla primátorka.

         

Zdroj foto: se svolením Euronova Group

Karlovy Vary se v roce 2021 společně s dalšími deseti městy ze sedmi evropských zemí dostaly na zápis do světového dědictví UNESCO. „Sacharovova cena je udílena Evropským parlamentem, takže si myslím, že to je určitá symbolika a jsme za to velice rádi. A já mám radost, že se na slavnostní zahájení přišlo podívat i hodně lidí. Je vidět, že je Sacharovova cena určitě zajímá,“ podotkla Pfeffer Ferklová.

Výstavu Udělení Sacharovovy ceny najdete v prvním patře Mlýnské kolonády do pátku 10. prosince. „Sacharovova cena je udělovaná od roku 1988 a celá výstava dává nějakou základní informaci o tom, co obnáší nebo jaké byly její cíle,“ dodal Kubíček.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.