Gymnázium v Sokolově bude mít nové workoutové hřiště

Studenti sokolovského gymnázia se dočkají nového sportovního vyžití. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání totiž schválila podání žádosti školy a Krajského vzdělávacího centra p. o. na projekt „Workoutové hřiště“, a to v rámci řízení Oranžové hřiště Nadace ČEZ.  

„Workout je velmi oblíbenou a vyhledávanou aktivitou, která nabízí možnost posilování s vlastní váhou těla v přirozeném venkovním prostředí, a to pomoci nejrůznějších hrazd, horizontálních žebříků, kruhů a dalších konstrukcí. Nově vybudované workoutové hřiště budou moci využívat nejen žáci sokolovského gymnázia, ale například také žáci policejní školy v rámci výuky, v odpoledních hodinách pak bude sloužit sportovním klubům,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání, školství a mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Workoutové hřiště doplní a zároveň rozšíří nabídku venkovních sportovišť v Sokolově. Jeho hlavním cílem je ale zejména zvýšení tělesné aktivity žáků a dalších uživatelů a podpora zdravého životního stylu.

Celkové náklady projektu jsou milion korun, tato částka bude plně hrazena z grantu Nadace ČEZ, která podporuje výstavbu a rekonstrukce dětských, sportovních, víceúčelových, workoutových a dalších hřišť. Realizace projektu je naplánována na jaro roku 2022.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.