Zdravotní klauni slaví 20. výročí!

Zdravotní klaun – symbol dobré nálady a dětského smíchu. Lidem v nemocnicích, domovech pro seniory a také jednom hospicu, tito ,,andělé” s červenými nosy pomáhají už dvacet let. Včera přinesli pozitivní atmosféru i do nemocnic v Karlovarském kraji. 

Zdravotní klauni se včera za dodržení všech platných omezení a nařízení vyplývající z epidemiologické situace rozjeli do 63 nemocnic a zdravotnických zařízení po celé České republice a navštívili i nemocnice v našem kraji. Jako klaunští kurýři předali dárky a hlavně symbolických 20 minut smíchu a podpory zdravotnímu personálu. Jednou ze zastávek byla i Nemocnice Sokolov a Krajská nemocnice Karlovy Vary.

,,Personál dětského oddělení moc děkuje za trochu té čerstvé energie a dobré nálady, které není nikdy dost,” padla slova díků na facebookovýmh stránkách nemocnice Sokolov.

,,Máme zprávy, že návštěva proběhla přímo smíchuplně a personálu naší nemocnice klauni předali trochu čerstvé energie a dobré nálady. Děkujeme,” chválí si dopoledne strávené v dobré náladě zdravotníci z Karlovarské krajské nemocnice.

Příběh Zdravotních klaunů u nás začal v roce 1998, když americký vizionář, herec, klaun a muzikant Gary Alven Edwards začal dětem v nemocnicích v České republice přinášet smích a radost. Dělal to celé tři roky úplně zadarmo a na vlastní náklady. V roce 2001 nakonec oficiálně založil občanské sdružení Zdravotní klaun. Dnes, po dvaceti letech, u nás působí 86 profesionálních Zdravotních klaunů. Ti pravidelně přináší dobrou náladu do 63 nemocnic, osmi domovů pro seniory a jednoho hospicu. Podle odborníků je každá pozitivní chvilka pacienta, ale právě i pro zdravotníka, který se každodenně stará o nemocné, velmi důležitá pro psychické zdraví.

Zdroj: FCB Nemocnice Sokolov
Zdroj: FCB Karlovarská krajská nemocnice
Zdroj: FCB Nemocnice Sokolov

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.