Skiareál Klínovec spustí lanovky o prvním prosincovém víkendu

Nejvýše položený lyžařský areál v Krušných horách na Klínovci zahájí o prvním prosincovém víkendu zimní sezonu. Pro lyžaře bude připravena sjezdovka Dámská, kterou se jako první podařilo zasněžit umělým sněhem. Díky příznivým podmínkám bude zasněžování pokračovat i na dalších sjezdovkách. Se zasněžováním začal největší areál v Karlovarském kraji v polovině minulého týdne.

„Spouštíme provoz díky úspěšné první etapě zasněžování, v níž se zaměřujeme na páteřní sjezdovky na severní straně Klínovce. První etapa bude finišovat dnešní noční směnou. Koncem týdne, pokud budou podmínky příznivé, spustíme druhou etapu zasněžování a podle vývoje pak budeme otevírat další sjezdovky,“ řekla mluvčí Skiareálu Klínovec Hana Hoffmannová.

Připravovanou modrou sjezdovku Dámská obsluhuje nejnovější lanovka v areálu s oranžovou krycí bublinou a vyhříváním sedadel. Poprvé bude spuštěna v sobotu 4. prosince. Lyžovat se zatím na Klínovci bude za snížené ceny. Jeden den pro dospělého bude stát 590 korun, jeden den pro dítě 350 korun. Při nákupu skipasů on-line i na místě budou pracovníci areálu kontrolovat potřebný certifikát o očkování či prodělání covidu-19.

Loni kvůli protikoronavirovým opatřením otevřel skiareál až v polovině prosince, a to pouze na pár dní. Zatímco v běžné sezoně bývá v provozu v průměru 135 dní, loni to bylo jen devět dní. Kvůli nepřízni počasí se lyžovalo pouze na třech uměle zasněžených sjezdovkách. Ztráty Klínovce kvůli omezenému provozu minulé sezony činí 200 milionů korun.

Teploty na horách by podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu měly tento týden klesat k minus jednomu stupni, přeháňky by měly být smíšené či sněhové.

Přehled o cenách skipasů a aktuálních informací naleznete zde

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.