Špičkování přijde až na hřišti, těší se blokař Zajíček na bývalé parťáky

Volejbalisty Karlovarska čeká jubilejní desátý zápas v letošním ročníku extraligy. Obhájci mistrovského titulu přivítají v sobotu silné mužstvo Kladna. „Soupeř bude hrozit jeho velmi rychlou hrou do zóny čtyři a určitě tvrdým skákaným podáním,“ vypočítal blokař Karlovarska Adam Zajíček.

V minulém kole tým Karlovarska zvítězil v Ostravě bez ztráty setu. Hráči Kladna si zase zvedli sebevědomí výhrou 3:1 nad vítězem Českého poháru Duklou Liberec. Karlovarsko je v tabulce soutěže druhé, průběžně šesté mužstvo Kladna má jen o jednu výhru méně. „Vzestup Kladna vnímám velmi pozitivně a mám z něj upřímnou radost, sleduji jejich progres a práci s kluky, jsou na dobré cestě, která by je mohla dovést poměrně daleko,“ hodnotil Zajíček, který v kladenském klubu strávil předchozí čtyři sezony, a dokonce tam působil jako kapitán.

V dosavadních pěti zápasech na hřištích soupeřů nasbírali volejbalisté Kladna devět bodů, stejně jako tým Karlovarska v domácí hale. I tak je reprezentační blokař Zajíček přesvědčen o úspěchu svého současného celku. „My máme silnou lavičku a hlad po vítězství před domácím publikem, které si to zaslouží za podporu, kterou nám dopřává. Tvrdě pracujeme na rozmanitosti naší hry, pevně věřím, že to v zápase dokážeme prodat.“

Adam Zajíček strávil v kladenském klubu podstatnou část své extraligové kariéry, o to je pro něj vzájemný souboj prestižnější. „Na zápas se těším už jen pro to, že to je můj bývalý chlebodárce, ale také z pohledu hecování s bývalými spoluhráči a snad i současnými kamarády,“ vyprávěl. „Žádné špičkování ale zatím neprobíhá, necháváme si to na hřiště.“

Utkání desátého kola extraligy volejbalistů mezi Karlovarskem a Kladnem hostí Hala míčových sportů v sobotu 27. listopadu od 18 hodin.

Foto: Aleš Bedlík

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.